Jaunzēlandes baļķu eksporta un cenu kritums Ķīnā

08.01.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Saskaņā ar jaunākajiem muitas publicētajiem importa un eksporta datiem 2022. gada novembrī kopējais Jaunzēlandes priedes apaļkoku (neatkarīgi no šķērsgriezuma izmēra) eksports uz Ķīnu uzrādīja gan apjoma, gan cenu samazināšanos.

No 2022. gada janvāra līdz novembrim uz Ķīnu kopumā tika eksportēti aptuveni 14,8 miljoni kubikmetru Jaunzēlandes priedes apaļkoku, kas ir par 13% mazāk nekā iepriekšējā gadā, un eksporta vērtība sasniedza aptuveni 2,28 miljardus ASV dolāru. Vidējā eksporta vienības cena bija 153,33 ASV dolāri par , kas ir par 7% zemāka nekā iepriekšējā gadā.

Novembrī vien kopējais Jaunzēlandes priedes apaļkoku eksporta apjoms uz Ķīnu bija 1,51 miljons kubikmetru, kas ir par 3% mazāk nekā gadu iepriekš; vidējā eksporta vienības cena samazinājās līdz šā gada zemākajai vērtībai – 136,9 ASV dolāriem par kubikmetru, kas ir par 19% mazāk nekā gadu iepriekš.

Priežu apaļkoku ar šķērsgriezuma diametru ≥15 cm eksports veidoja gandrīz 99% no kopējā eksporta apjoma. No janvāra līdz novembrim kopējais eksporta apjoms bija aptuveni 14,713 miljoni , kas ir par 13% mazāk nekā gadu iepriekš, eksporta vērtība (ASV dolāros) samazinājās par 19% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, un vidējā eksporta vienības cena bija 153,47 ASV dolāri par , kas ir par 7% mazāk nekā gadu iepriekš.

Ķīna

Ķīnas skujkoku apaļkoku krājumi decembrī bija stabili – aptuveni 3,4 miljoni , un ostas pārkraušanas apjoms joprojām ir aptuveni 60 tūkstoši tonnu dienā. Lielākajā daļā pasaules ekonomiku pēc Covid izraisītās lejupslīdes ir vērojams straujš patēriņa un aktivitātes pieaugums. Lai gan Ķīnas ekonomika nav tāda pati kā lielākā daļa valstu, arī tā piedzīvos līdzīgu patēriņa un aktivitātes kāpumu.

Ķīnas valdība ir paziņojusi par monetārās politikas un uzņēmējdarbībai labvēlīgu likumu (daži no tiem ir tieši vērsti uz nekustamā īpašuma nozari) vājināšanu, cenšoties atdzīvināt ekonomiku pēc Covid izraisītās ekonomikas lejupslīdes. Faktiskie stimulēšanas pasākumi, visticamāk, būs mazāki nekā 2022. gadā, tāpēc Ķīna paļaujas uz uzņēmējdarbības vides veidošanu un iekšzemes pieprasījuma palielināšanu.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*