27.09.2023 |
Latvijas Meža īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācija
Latvijā daudz esam runājuši un joprojām runājam (arī strādājam šai jomā) par ekosistēmām, to saglabāšanu un to pakalpojumiem. Lasot dažādus ārvalstu – šajā gadījumā Rietumvalstu – avotus un apkopojot tajos sniegtos padomus, varam redzēt nedaudz atšķirīgu pieeju un t.s. “modernās tendences”. Latvijā ekosistēmas un bioloģiskā daudzveidība, protams, ir daudz labākā stāvoklī nekā t.s. “Vecajā …
17.09.2023 |
Tero Karjalainen, forest.fi
Somijas Mežrūpniecības federācija un Somijas Zāģētavu asociācija ir publicējušas ceļvedi (programmu) bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai Somijas mežos.
Jau šobrīd Somijas komerciālajos mežos daudz tiek darīts bioloģiskās daudzveidības situācijas uzlabošanai, šo procesu īstenošana būtu jāuzlabo visā koksnes iepirkuma ķēdē. Šāds secinājums pausts Somijas Mežrūpniecības federācijas un Somijas …
04.09.2023 |
Metsateolisuus
Funkcionējošs kokmateriālu tirgus ir priekšnoteikums dinamiskai meža nozarei. Konkurētspējīga izejmateriālu cena un stabila darbības vide rada nozares iespējas darboties pasaules tirgos un stiprina apstākļus investīcijām Somijā.
Metsäteollisuus uzņēmumi 2023.gada janvārī-jūlijā iegādājās 21,4 miljonus kubikmetru kokmateriālu no privātajiem mežiem. Tas ir par 12% vairāk nekā vidēji pēdējos piecos gados.
Janvārī-jūlijā tika …
31.08.2023 |
Verra
Programma Verified Carbon Standard (VCS) ir pasaulē visplašāk izmantotā siltumnīcefekta gāzu (SEG) kreditēšanas programma. Tā veicina finansējumu darbībām, kas samazina un likvidē emisijas, uzlabo iztikas apstākļus un aizsargā dabu. VCS projekti ir samazinājuši vai aizvākuši no atmosfēras gandrīz vienu miljardu tonnu oglekļa un citu SEG emisiju. VCS programma ir būtisks un nepārtraukti augošs elements kopīgajos vides aizsardzības …
14.08.2023 |
Latvijas Meža īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācija
Jau vairākus gadus jaunā vides politika pasaulē tiek ieviesta, izmantojot dažādus finanšu instrumentus. Arī Latvijā ir ļoti svarīgi izprast šī procesa būtību, noteikumus un uzdevumus. Šai apkopojumā apskatīsim jautājumus, kas saistīti ar oglekļa kredītiem, oglekļa projektiem, to darbību, pārvaldību un uzraudzību
Oglekļa kredīti ir būtisks instruments centienos visā pasaulē samazināt oglekļa emisijas. Tie atspoguļo mērvienību, kas …
24.07.2023 |
EUDR, LMĪAK
Eiropas Savienības jaunais regulējums nenoliedzami ietekmēs koksnes piegādes ķēdēs, šī faktora dēļ EUDR – Atmežošanas regula, ir uzmanības centrā gan meža nozarē, gan saistītajās nozarēs.
2023. gada 29. jūnijā spēkā stājās jaunā Eiropas Savienības regula par piegādes ķēdēm, kurās preces ir iegūtas no teritorijām, kur netiek veikta atmežošana (EUDR). Regulai vajadzētu novērst mežu degradāciju, īpaši lauksaimniecības …
10.07.2023 |
LMSP
Otrdien, 11. jūlijā, Strasbūrā Eiropas Parlamenta deputāti apspriedīs pretrunīgi vērtēto dabas atjaunošanas likumu, savukārt, trešdien notiks balsojums, kurā noteiks Parlamenta nostāju.
Šie notikumi gaidāmi pēc tam, kad Parlamenta Vides komitejā balsojums nonāca strupceļā – 44 pret 44. Likums, kura mērķis ir atjaunot degradētās zemes un jūras teritorijas, ir saskāries ar opozīciju, ko vadīja centriski labējā Eiropas Tautas partija …
29.06.2023 |
LMSP
Lai vieglāk saprastu, kā tiek veidota klimata un enerģētikas politika un kad gaidāmi svarīgi lēmumi, šai laika grafikā atzīmēti galvenie notikumi un tajā ir iekļauta īsa informācija, lai spētu sekot līdzi notiekošajam. Grafiks tulkots latviski.
28.06.2023 |
Julian Wettengel, Clean Energy Wire
Eiropa ir pietiekami plaša un sarežģīta, nereti pat ES dalībvalstu žurnālistiem ir grūti saprast, kā tiek veidota klimata un enerģētikas politika un kad gaidāmi svarīgi lēmumi. Šajā laika grafikā atzīmēti galvenie notikumi un tajā ir iekļauta īsa informācija, lai spētu sekot līdzi notiekošajam.
23.05.2023 |
Latvijas valsts meži
Mežu atjaunošana ar kvalitatīviem stādiem un regulāra jaunaudžu kopšana pēc Latvijas iedzīvotāju domām (81% respondentu) ir nozīmīgākais veids, kā mežs un mežsaimniecība palīdz mazināt klimata pārmaiņas, jo jauns mežs aktīvāk piesaista ogļskābo gāzi, – tā liecina a/s “Latvijas valsts meži” (LVM) un pētījumu centra SKDS aprīlī veiktās iedzīvotāju aptaujas “Mežs un klimats” dati.
Atjaunojamu dabas resursu …
02.05.2023 |
FSC International
FSC paziņo par FSC sertificētas Aucoumea piegādes ķēdes darījumu pārbaudes (transaction verification, TV) cikla pēdējā posma noslēgumu. TV cikla rezultāti liecina, ka nav konstatēti nekādi nepatiesu apgalvojumu vai citu krāpniecisku darbību gadījumi no sertifikātu turētāju puses. Tādējādi FSC nav bloķējusi nevienu sertifikātu.
Aucoumea TV ciklu, kas sākotnēji bija pazīstams kā African Timbers TV Loop, uzsāka Assurance Services International (ASI) un FSC,…
02.05.2023 |
FSC International
Ir publicēta atjaunināta Starptautisko vispārīgo indikatoru (IGI) (FSC-STD-60-004) versija, kas saskaņota ar nesen publicētajiem FSC principiem un kritērijiem V5-3 un ietver jaunus IGI (International Generic Indicators) īpaši bīstamiem pesticīdiem. Tagad ir pieejams arī saistītais Pesticīdu politikas papildinājums.
FSC 2023. gada 15. martā publicēja FSC Principu un kritēriju (P&C) atjaunināto versiju, kurā aplūkots priekšlikums Nr. 37/2021:
…
02.05.2023 |
FSC International
FSC ir publicējusi FSC-POL-20-005 V3-3 Gada administratīvās izmaksu (Annual administration fee, AAF) politikas atjaunināto versiju*; tajā izklāstīti principi, kā aprēķināt un administrēt ikgadējo administrēšanas maksu (AAF) FSC akreditētām sertifikācijas iestādēm.
Jaunā versija (V3-3) ir daļa no FSC normatīvās sistēmas, un tā ir spēkā no 2023. gada 1. aprīļa.
Galvenās izmaiņas atjauninātajā versijā:
Darbības jomas …
02.05.2023 |
FSC International
Vai vēlaties, lai jūsu bērni būtu izturīgāki un spējīgāki pielāgoties? Atvēliet laiku dabai! Spēlējoties dabā, tiek veicināta bērnu veselīga fiziskā attīstība. Pētījumi liecina, ka tā var uzlabot viņu sociālo, emocionālo un kognitīvo attīstību.
FSC sertificētas koka rotaļlietas ir lielisks rotaļlietu kolekcijas papildinājums, vairums veicina radošas rotaļas dabā. Protams, katram cilvēkam ir nepieciešama slēptuve. No atbildīgi …
24.04.2023 |
Carbon Credits
Enerģētikas pārejas komisija (ETC, Energy Transition Commission) ir publicējusi jaunu ziņojumu, kurā sniegta jauna analīze par to, cik izmaksātu mežu izciršanas pārtraukšana, un tajā teikts, ka līdz 2030. gadam tas būtu vismaz 130 miljardi ASV dolāru gadā.
Tās ziņojumā “Pārejas finansēšana: atmežošanas novēršanas izmaksas” ir uzsvērtas finansiālās problēmas, kas saistītas ar to, lai novērstu koku izciršanu. …
24.04.2023 |
Latvijas valsts meži
Lai iepazītos ar nozares attīstības tendencēm un gaidāmajiem darbiem, ko nosaka Eiropas Zaļais kurss, Latvijas meža nozares pārstāvji no 18. līdz 20. aprīlim devās pieredzes vizītē uz Austriju.
Austrijā Latvijas pārstāvjus uzņēma vadošie mežsaimniecības un kokrūpniecības uzņēmumi. Trīs dienu laikā delegācija iepazina ilgtspējīgas mežu apsaimniekošanas praksi Austrijas valsts un privātajos mežos un vadošo kokrūpniecības nozares …
20.04.2023 |
Wester van Gaal, EU Observer
Eiropas Parlaments ir apstiprinājis trīs klimata tiesību aktus, kas ir pamatā Eiropas Savienības centieniem līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas vismaz par 55%.
“Mēs beidzot esam vienojušies par “Svēto trīsvienību”,” otrdien (18. aprīlī) pēc balsojuma Strasbūrā sacīja Eiropas Parlamenta deputāts no konservatīvās Eiropas Tautas partijas (EPP) Pēters Līse. “No tā ieguvēji būs visi.”
Pirmais …
20.04.2023 |
EFI (Eiropas Meža institūts)
Lai cīnītos pret klimata pārmaiņām ir nepieciešama starptautiskas (globālas) pārmaiņas. Būvēm un celtniecībai šai ziņā ir paredzama izšķiroša nozīme, proti, inženiertehnisko kokmateriālu izmantošana ēku būvniecībā
palīdz izvairīties no CO2 emisijām.
20.04.2023 |
EFI (Eiropas Meža institūts)
Koksnes tekstilšķiedru ražošana un izmantošana ir atzīta par daudzsološu jomu oglekļa uzglabāšanai un siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai. Tomēr ar (koksnes) izstrādājumu apstrādi, ražošanu, izmantošanu un noglabāšanu ir potenciāli saistīta arī cita veida ietekme uz vidi, tostarp, eitrofikācija, paskābināšanās, toksicitāte cilvēkiem un gaisa piesārņotāju veidošanās. Pašlaik …
13.04.2023 |
Sören Amelang, Philippa Nuttall, Clean Energy Wire
Eiropa ir kontinents, kurā klimata pārmaiņu dēļ visstraujāk paaugstinās temperatūra, un to ietekme ir jūtama visā reģionā: Nāvējoši vasaras karstuma viļņi un plūdi, postoši sausuma periodi un sniega trūkums slēpošanas trasēs ziemā. Tāpat kā citiem pasaules reģioniem, arī Eiropai ir jāatgūst zaudētais laiks un jārīkojas nekavējoties, lai pielāgotos temperatūras paaugstināšanās ietekmei. Daudzējādā ziņā ES ir adaptācijas …
03.04.2023 |
Thomas Willman, Clarity AI
Kopsavilkuma pārskats par jaunākajām ilgtspējīgas finansēšanas norisēm Āzijas un Klusā okeāna reģionā, Eiropā un Amerikā.
Šomēnes jāizceļ vairāki regulējuma notikumi ilgtspējas jomā, kas pārsniedz valstu robežas un ietekmē Eiropu, Ameriku un Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstis.
ANO dalībvalstis ir panākušas vēsturisku vienošanos par pasaules okeānu aizsardzību. Saskaņā ar Līgumu par Starptautisko ūdeņu …
31.03.2023 |
Eiropas parlaments
Lai palīdzētu sasniegt siltumnīcefekta gāzu neto emisiju samazināšanas ieceri, kas no vismaz 40% salīdzinājumā ar 1990. gada līmeni palielināta līdz vismaz 55%, un nodrošinātu, ka ZIZIMM sektors sniedz ilgtspējīgu un paredzamu ilgtermiņa devumu Savienības klimatneitralitātes mērķa sasniegšanā, būtu katrai dalībvalstij jānosaka saistoši mērķrādītāji palielinātiem siltumnīcefekta gāzu neto piesaistījumiem ZIZIMM sektorā 2026.-2030. gada …
31.03.2023 |
Eiropas Parlaments
Līdz 2030. gadam centīsies palielināt oglekļa absorbciju par 15%
Visām dalībvalstīm noteikti saistoši 2030. gada mērķi
Stingrāka uzraudzība un sodi par noteikumu neievērošanu
Jauni ES noteikumi paaugstina ES oglekļa dioksīda absorbcijas mērķi zemes izmantošanas un mežsaimniecības sektorā. Tie ļaus Savienībai 2030. gadā samazināt savas emisijas pat par 57%.
Parlaments ar 479 balsīm “par”, 97 – …
27.03.2023 |
Julian Wettengel, Clean Energy Wire
Eiropas Komisija gatavojas ierosināt detalizētu noteikumu kopumu, kas uzņēmumiem būs jāievēro, lai pamatotu savas zaļās norādes par produktiem, sākot no “oglekļa ziņā neitrāliem” saules aizsargkrēmiem līdz “bioloģiski noārdāmiem” plastmasas iepakojumiem. Tas viss tiks iekļauts ES direktīvā par zaļajām norādēm. Priekšlikumam ir potenciāls mainīt situāciju, samazinot zaļo marķējumu skaitu, padarot tos konkrētākus un uzliekot …
24.03.2023 |
Oscar Gomez, Luis Angolotti, Clarity Al
Clarity AI veiktajā 17 000 zaļo obligāciju novērtējumā konstatēts, ka 22% no tām ir saskaņotas ar ES taksonomiju.
Zaļās obligācijas ir fiksēta ienākuma instrumenti, ar kuriem finansē vides projektus. Lai gan tās veido tikai nelielu daļu no pasaules obligāciju tirgus, paredzams, ka to apjoms 2023. gadā pārsniegs 2 triljonus ASV dolāru.
Pašlaik Eiropā nav zaļo obligāciju juridiskas definīcijas, tāpēc to emisijas pamatā ir brīvprātīgi standarti, …
16.03.2023 |
Zaļais barometrs
Iniciatīva “Zaļais barometrs” organizē Zaļā grila diskusiju – ministru debates “100 dienas valdībā: plānotais klimata, dabas un vides politikā”. Diskusijā tiks runāt par turpmāk plānotajām aktivitātēm vides politikā.
Diskusijā piedalīsies klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars, vides un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks un zemkopības ministrs Didzis Šmits.
Moderators – …
16.03.2023 |
InBestSoil
Ir uzsākta Eiropas Savienības programmas “Apvārsnis Eiropa” finansēta starptautiska pētnieciskā sadarbība “InBestSoil – Ietvars augsnes veselības aspekta iekļaušanai uzņēmējdarbībā un politikas veidošanas procesos: augsnes ekosistēmas pakalpojumu ekonomiskais novērtējums un iniciatīvas ieguldījumiem augsnes veselībā”.
Šī gada janvārī sākto pētījumu koordinē pētnieks Diego Soto Gómez (Vigo …
15.03.2023 |
Eiropas Parlaments
Līdz 2030. gadam centīsies palielināt oglekļa absorbciju par 15%
Visām dalībvalstīm noteikti saistoši 2030. gada mērķi
Stingrāka uzraudzība un sodi par noteikumu neievērošanu
Jauni ES noteikumi paaugstina ES oglekļa dioksīda absorbcijas mērķi zemes izmantošanas un mežsaimniecības sektorā. Tie ļaus Savienībai 2030. gadā samazināt savas emisijas pat par 57%
Šodien Parlaments ar 479 balsīm “par”, 97 – …
10.03.2023 |
European Commission
Eiropas Komisija 9. martā paziņoja par ieguldījumu vairāk nekā 116 miljonu eiro apmērā jaunās programmas LIFE stratēģiskajos projektos. Finansējums palīdzēs astoņiem nozīmīgiem projektiem Beļģijā, Igaunijā, Spānijā, Itālijā, Polijā, Slovākijā un Somijā sasniegt klimata un vides mērķus. Paredzams, ka projekti papildus valsts līdzekļiem un privātā sektora ieguldījumiem piesaistīs ievērojamus papildu līdzekļus no citiem ES finansējuma avotiem, tostarp …
09.03.2023 |
Huhtamaki, LMSP
Lai gan Eiropas Komisijas priekšlikuma par Iepakojuma un izlietotā iepakojuma regulu (Packaging and Packaging Waste Regulation – PPWR) vispārīgie mērķi ir atbalstāmi, Regulas projektā iekļauti daži aspekti, kas ir pretrunā ar Eiropas Zaļā kursa mērķiem un Aprites ekonomikas rīcības plānu. Daži Regulas punkti, ja tiek pieņemti līdzšinējā versijā, paredz pāreju no atjaunojamiem, otrreizēji pārstrādājamiem materiāliem uz plastmasu.
…
06.03.2023 |
Carboncredit
Vienlaikus mežu oglekļa kompensāciju fonds saņem 242 miljonus ASV dolāru lielu finansējumu, bet Enerģētikas ministrija piešķir 2,52 miljardus ASV dolāru, lai finansētu divas oglekļa piesaistes iniciatīvas.
Oglekļa lielākās krātuves uzlabošana
MRV – mērīšana, ziņošana un verifikācija – ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ļauj pierādīt, ka oglekļa emisiju samazināšanas centieni atmaksājas, un veicināt …
27.02.2023 |
Āris Jansons, Māra Kitenberga, Valters Samariks
Koku sakņu sistēma ikdienā lielākoties paliek nepamanīta gan nozares speciālistiem, gan meža īpašniekiem. Visbiežāk vizuālu priekštatu par koku sakņu sistēmu, tās uzbūvi un izmēriem var iegūt mežā, aplūkojot vēja izgāztus kokus. Vienkāršojot, varētu teikt, ka saknēm ir trīs būtiski uzdevumi – tās nostiprina koku augsnē, ar tām tiek uzņemts nepieciešamais ūdens un barības vielas no augsnes, kā arī saknēs (to šūnās) …
01.02.2023 |
Verra
REDD projektu mērķis ir samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, kas rodas mežu izciršanas vai mežu degradācijas rezultātā konkrētā projekta teritorijā.
REDD nozīmē samazināt emisijas, ko rada atmežošana un mežu degradācija. Emisiju samazinājumu aprēķina, salīdzinot starpību starp:
(a) bāzes līmeņa emisijām (t.i., emisijām, kas būtu radušās bez REDD projekta); un
(b) faktiskajām emisijām (t. i., emisijām, kas būtu …
16.01.2023 |
Sören Amelang, Julian Wettengel, Clean Energy Wire
Arvien vairāk uzņēmumu sacenšas, lai pārspētu cits citu ar videi draudzīgiem solījumiem panākt nulles emisiju līmeni. Bet kas slēpjas aiz šiem centieniem mazināt to pienesumu klimata pārmaiņām? Gan žurnālisti, gan patērētāji bieži vien nespēj atšķirt ambīcijas no “zaļās naudas mazgāšanas”. Novērtēt neto nulles mērķus ir sarežģīts uzdevums, kurā ir daudz kļūdu. Pamatojoties uz slavenā NewClimate …
30.12.2022 |
European Forest Institute
Jauna pieeja mežu pārvaldībā (NewGo!) ir Eiropas Mežu institūta (EFI) izveidota Pārvaldības programma, ko koordinē EFI birojs Bonnā. Faktiski NewGo! uzskatāma par projekta ievaddaļu.
Projekta mērķis ir sniegt zinātnē pamatotas (balstītas) zināšanas, īpašu uzmanību pievēršot:
REDD+ un FLEGT iniciatīvām (starpnopzaru pārskatos gūtā pieredze) un potenciālam, ko sniedz jaunās politikas jomas, kas saistītas ar jebkādas …
22.12.2022 |
LMSP
Debates par Dabas atjaunošanas regulu. Latvijas pozīcija
14.12.2022 |
Bioregions
Novembrī Biskajas provinces (Biskajas province atrodas Basku zemē Spānijā) Ilgtspējas un vides departaments organizēja konferenci, kurā apsprieda ilgtspējīgas mežu apsaimniekošanas un papildinošās mežsaimniecības modeļus. Pasākumā tika aplūkota situācija Eiropā, jaunās tendences šajā jomā un virkne praktisku piemēru efektīvai meža resursu apsaimniekošanai.
Sanāksme notika, sadarbojoties Basku zemes Universitātei (UPV/EHU) un …
07.12.2022 |
Eiropas Komisija
Eiropas Komisija atzinīgi vērtē pagaidu politisko vienošanos, kas tikko panākta starp Eiropas Parlamentu un Padomi par ES regulu par neatmežojošām piegādes ķēdēm. Kad jaunais tiesību akts būs pieņemts un piemērots, tas nodrošinās, ka kopums ES tirgū laistu preču vairs neveicinās atmežošanu un mežu degradāciju ne Eiropas Savienībā, ne citur pasaulē. Tā kā ES ir liela ekonomika un preču patērētāja, šis solis palīdzēs apturēt…
05.12.2022 |
FSC International
Šarmelšeihā FSC ģenerāldirektors paziņoja par jaunajām iniciatīvām, kas apvienos dažādas nozares un viedokļus FSC Klimata koalīcijā, lai palielinātu mežu un FSC standartu nozīmi cīņā pret klimata pārmaiņām. FSC mērķis ir nodrošināt, ka iezemieši, nelielo mežu īpašnieki un mežu apsaimniekotāji gūst labumu no līdzdalības sertifikācijā un pieaugošajā oglekļa tirgū.
COP27 laikā liela uzmanība tika pievērsta …
05.12.2022 |
FSC International
Agrā rītā, pirms saule izgaismo dabas košās krāsas, sākas ceļojums uz Maiju biosfēras rezervātu (MBR).
Pēc četru stundu brauciena cauri Gvatemalas ziemeļdaļai (Petēnai) braucēji sasniedz oficiālo ieeju rezervātā – vārtus, kas uz lielo koku fona aiz tiem izskatās mazi. Apkārtējā teritorijā lopkopība un nelikumīga kokmateriālu ieguve jau ir iznīcinājusi mežu. Rezervāts ir pēdējais cietoksnis cīņā pret mežu izciršanu un …
05.12.2022 |
Håkan Buskhe, Göran Persson, Dagens industri
Nedz meža nozare, nedz Zviedrija nav spējusi izskaidrot un aizstāvēt savu mežsaimniecības modeli pārējai Eiropas Savienībai. Prezidentūras laikam sākoties, ir pienācis laiks šo situāciju mainīt, raksta Zviedrijas meža nozares nozares pārstāvji Hokans Buše* (Håkan Buskhe) un Gērans Peršons* (Göran Persson).
Meži un meža produkti ir svarīgs faktors, lai risinātu klimata problēmas un sasniegtu Eiropas Savienības …
21.11.2022 |
LMSP
Eiropas Investīciju bankas (EIB) vides programma balstās uz EIB grupas klimata bankas ceļvedi. Tajā sniegts visaptverošs kopsavilkums par EIB gatavību un ieinteresētību atbalstīt ieguldījumus, kas sniedz vides ieguvumus četros vides mērķos: piesārņojuma novēršana un kontrole; ūdens un jūras resursu ilgtspējīga izmantošana un aizsardzība; pāreja uz aprites ekonomiku; bioloģiskās daudzveidības un ekosistēmu aizsardzība un atjaunošana. …
29.10.2022 |
Clarity AI
Eiropas Komisija vēlreiz brīdina par riskiem, kas saistīti ar paļaušanos tikai uz NACE kodiem ES taksonomijas ziņojumos. Organizācijām klasificējot ES taksonomijas darbības, ir dabiska tendence pārvērtēt atbilstību. Ja rūpīgi nepārbaudīsiet katru darbību, pastāv risks, ka ar darbību saistītie tehniskie kritēriji var kļūt “zaļi”.
Eiropas Komisija sākotnēji piemin NACE kodu salīdzināšanu ar ES taksonomijas darbībām, tomēr nesen tā …
03.10.2022 |
Verra
Uzņēmums Verra 2022. gadā ir saņēmis divas Vides finanšu balvas:
1. Labākā SEG kreditēšanas programma par Verified Carbon Standard programmu
2. Labākais reģistra pakalpojumu sniedzējs par Verra reģistru
“Paldies visiem, kas piedalījās balsošanā. Mēs esam pagodināti par jūsu uzticību Verra un esam apņēmušies to nopelnīt katru dienu. Šī apbalvojuma saņemšana ir nozīmīgs apliecinājums tirgus …
27.09.2022 |
Eiropas Parlaments
Eiropas Parlaments ir ierosinājis pārtraukt tiešās un netiešās subsīdijas, ar kurām kompensē enerģiju, kas iegūta, sadedzinot primāro koksnes biomasu (neapstrādātu koksni/apaļo koksni: primārās koksnes biomasas definīcija ir sniegta kopsavilkumā turpmāk)
– Ir paredzēti izņēmumi, jo primārā koksnes biomasa neiekļauj:
koksnes biomasu, kas iegūta, īstenojot ilgtspējīgus meža ugunsgrēku novēršanas pasākumus augsta …
19.09.2022 |
Elena Sáncez Nicolás, EU Observer
Grupa pilsoniskās sabiedrības organizāciju ir uzsākusi tiesvedību pret Eiropas Komisiju par gāzes un kodolenerģijas iekļaušanu Eiropas Savienības ilgtspējīgu ieguldījumu pamatnostādnēs, tā sauktajā ES taksonomijā.
Pirms vasaras pretrunīgi pieņemtajā taksonomijā ir ietvertas konkrētas investīcijas gāzes un kodolenerģētikas jomā, kas ietilpst “pārejas posma saimniecisko darbību” kategorijā. Taču ClientEarth, Pasaules Dabas fonda (WWF) …
13.09.2022 |
Eiropas Revīzijas palāta
Eiropas Savienības finansējums biodaudzveidībai un klimata pārmaiņām ES mežos
06.09.2022 |
Eiropas Komisija
Paredzams, ka oglekļa emisiju robežkontroles mehānisms (CBAM) būs instruments, lai cīnītos pret oglekļa emisiju pārvirzi – situāciju, kad rūpniecības nozares ar augstām siltumnīcefekta gāzu emisijām pārceļ ražošanu ārpus ES uz jurisdikcijām, kurās ir zemāki klimata politikas standarti nekā ES. Tas palīdzēs samazināt emisijas globālā mērogā, vienlaikus nodrošinot vienlīdzīgus konkurences apstākļus uzņēmumiem.
Kā notiek oglekļa …
23.08.2022 |
EEB, LMSP
Eiropas Vides biroja starpziņojums/vērtējums par Eiropas zaļo kursu
22.08.2022 |
Luis Angolotti, Serhat Öngen, Clarity AI
Atbilstība tiesību aktiem. 2022. gada 5. augusts
ES taksonomija un SFDR regula (Regula par informācijas atklāšanu saistībā ar ilgtspēju finanšu pakalpojumu nozarē: Komisija ir pieņēmusi informācijas atklāšanas noteikumus par ilgtspējīgiem ieguldījumiem. Eiropas Komisija 2022. gada 6. aprīlī pieņēma tehniskos standartus, kas finanšu tirgus dalībniekiem jāizmanto, atklājot ar ilgtspējību saistītu informāciju saskaņā ar Ilgtspējīgu …