Zviedrijas zāģmateriālu tirgū šoruden gaidāms karsts laiks

11.09.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Koksnes cenas Zviedrijā šobrīd jau ir sasniegušas maksimālo līmeni vai atrodas tuvu tam, savā pārskatā norāda Danske Bank. Arī pieprasījums pēc koksnes ir augstākajā līmenī, taču gaidāmas izmaiņas.

Situācija ir interesanta, jo īpaši attiecībā uz apaļkokiem: pieprasījums pēc zāģmateriāliem samazinās, cenas kopš pavasara ir strauji kritušās, toties krājumi Zviedrijas zāģētavās pieaug. Tāpēc tiem, kas plāno apaļkoku tirdzniecību, vajadzētu veikt iegādes bez kavēšanās, iesaka banka. Paredzams, ka zāģēšanas apjomi Zviedrijā samazināsies.

Ir arī liels pieprasījums pēc šķeldas un enerģētiskās koksnes. Šķeldas un enerģētiskās koksnes cenām vēl var būt iespēja pieaugt. Banka arī neparedz apaļkoku cenu kritumu, bet gan to, ka tās saglabāsies augstas līdz gada beigām. Banka raksturo skujkoku rudens tirgu Zviedrijā kā drudžainu. Paredzams, ka kokzāģētavas uzrādīs labus rezultātus un strādās ar pilnu jaudu.

Tomēr Somijā tirgus kļūst saspringtāks. Pēc Danske Bank teiktā, Krievijas koksnes importa “beigas” Somijas rūpnīcām ir vērojamas koksnes plūsmā Baltijas reģionā, jau esošo spriedzi pastiprina Kemi, kur jau ir sācies koksnes iepirkums Metsä Group jaunbūvējamai rūpnīcai. Turklāt augstās biodegvielas cenas Eiropā sāk ietekmēt arī Ziemeļvalstu reģionu.

Banka uzskata, ka ir iespējams turpmāks skujkoku cenu pieaugums, īpaši Zviedrijas ziemeļu daļā.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*