Zviedrijas zāģmateriālu eksporta cenas turpina kristies

24.11.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Septembrī jau ceturto mēnesi pēc kārtas Zviedrijas zāģmateriālu eksporta cenas turpināja samazināties salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi. Atgādinām, ka augustā tās bija samazinājušās par 5,1% salīdzinājumā ar jūliju un par 26,1%, salīdzinot ar 2021. gada augustu.globalwoodmarketsinfo.com

Septembrī eksporta cenas samazinājās par 8,6% un ir par 31,6% zemākas nekā 2021. gada septembra cenas. Sarkanās koksnes cenas samazinājās par 10,8%, bet baltās koksnes – par 7,5%. Iekšzemes cenas samazinājās par 6,9% un pašlaik ir par 31,5% zemākas nekā iepriekšējā gada cenas.

Indeksi (2000=100) attiecas uz ikmēneša piegādēm, un to pamatā ir vairāki izmēri/kvalitātes (aptuveni 40 zāģētas un ēvelētas priedes un egles koksnes izmēri/kvalitātes). Indeksi raksturo izmaiņas SEK/m3 , tāpēc tos tieši ietekmē valūtas svārstības. Lūdzu, ņemiet vērā, ka indekss iekšzemes tirgum ir balstīts uz visu Zviedrijas zāģētavās (KN 4407) saražoto zāģmateriālu un ēvelēto kokmateriālu cenu izmaiņām. Tas nozīmē, ka ir iekļauti arī lapu koku izstrādājumi. Taču, tā kā Zviedrijas kokzāģētavās saražotā lapu koku kokmateriālu daļa ir ļoti maza, lapu koku izstrādājumu ietekme tiek uzskatīta par nenozīmīgu. Indeksu sērijas apkopo SCB (Zviedrijas statistikas pārvalde).

Skatīt statistikas datus

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*