Zinātniece: ,,Mednieki ir patiesie mūsu valsts dabas sargātāji. Lūk, kāpēc.”

09.05.2017 |  Medova Džīna Kofelda (Meadow Jean Kouffeld)

Medova Džīna Kofelda (Meadow Jean Kouffeld) ir reģionālā bioloģe biedrībā “Ruffed Grouse”, kā arī kaislīga medniece un dabas aizsardzības aktīviste. Nesen viņa piedalījās projekta “Upland” video sērijās par medībām un dabas aizsardzību. Šajā rakstā viņa iedziļinās medību un dabas aizsardzības savstarpējās attiecībās un tajā, kāpēc pretēji vispārpieņemtajam nemednieku stereotipam, tieši mednieki ir tie, kuri rāda ceļu šodienas dabas aizsardzībai Ziemeļamerikā 

LASI ARĪ@MEADOW KOUFFELD

Zinātniece: ,,Kāpēc mednieku skaita samazināšanās rada nopietnas sekas apkārtējai videi?”

Ziemeļamerika ir pārdzīvojusi dramatiskas pārmaiņas savvaļas dzīvnieku populācijā pēc Eiropiešu ienākšanas, kas radījis paliekošu to sugu izmiršanu, kuras reiz bija pietiekošā daudzumā, sākot ar lielajiem medījamiem dzīvniekiem un beidzot ar ūdensputniem un kažokzvēriem.

Par laimi, bija medību entuziasti, kuri izbaudīja medības kā sportu un, kuriem rūpēja Ziemeļamerikas savvaļas dzīvnieku populācijas nākotne. Šie medību entuziasti bija pirmie, kas deva grūdienu sugu aizsardzībai, izmantojot ierobežotas šaušanas un medīšanas sezonas. 19. gadsimta sākumā Teodors Rūzvelts, kaislīgs mednieks, kļuva par divdesmit sesto Amerikas Savienoto Valstu prezidentu, kurš pazīstams arī kā viens no dižākajiem dabas sargātājiem Amerikas Savienoto Valstu vēsturē.

 

,,Ne viena cita iedzīvotāju grupa nedod vairāk naudas savvaļas dzīvnieku un viņu dzīvojamās vides aizsardzībai un pārvaldībai kā mednieki.”

 

Viņš izveidoja tagadējo Amerikas Savienoto Valstu Meža dienestu un ieviesa valstī pirmās Savvaļas dzīvnieku patversmes, lai aizsargātu vaislas putnu populācijas. Mūsdienās mednieku un dabas aizsardzības savstarpējās attiecības Ziemeļamerikā neatšķiras no tiem laikiem.

Neviena cita iedzīvotāju grupa nedod vairāk naudas savvaļas dzīvnieku dzīvojamās vides aizsardzībai un pārvaldībai. Naudas plūsma notiek vai nu pērkot medību licences, atļaujas, vai veicot akcīzes nodokļa maksājumus par šaujamieročiem un munīciju, vai sniedzot atbalstu mednieku dibinātām dabas aizsardzības organizācijām. Rezultātā mednieki ir patiesie mūsu valsts dabas sargātāji.

Nemedniekiem (nepatēriņa lietotājiem, kā, piemēram, putnu vērotājiem) ir grūti saprast un pieņemt, ka mednieki ir dabas sargātāji. Daudziem dzīvnieku nogalināšana nav pieņemama, jo viņi izbauda skatīšanos uz tiem.

Viens no visizplatītākajiem nemednieku protestiem attiecībā uz medniekiem kā dabas sargātājiem ir šāds: “Kā jūs varat teikt, ka jums rūp savvaļas dzīvnieku aizsardzība, ja jūs tos nogalināt?” Vai kāds cits līdzīgs izteikums.

Es varu saprast, ka ir pagrūti uztvert kaut ko tik ļoti pretēju par vērtīgu darbību. Jo īpaši pasaulē, kurā cilvēki ir tendēti ,,ieciklēties” uz atsevišķiem dzīvniekiem un to dzīvi.

 

,,Medniekiem rūp savvaļas dzīvnieki, un tie sniedz personīgu ieguldījumu šo dzīvnieku un tiem svarīgās dzīvojamās vides nākotnē.”

 

Tomēr savvaļas dzīvnieki tiek kontrolēti populācijas līmenī un daudzas no sugām, kuras nepatēriņa lietotāji šodien izbauda, neeksistētu, ja nebūtu norūpējošos mednieku un viņu iztērēto naudas līdzekļu savvaļas dzīvnieku un to dzīvojamās vides aizsardzībā un pārvaldībā.

Neviena cita iedzīvotāju grupa ,,nemaksā, lai spēlētos” tā, kā to dara mednieki. Šis ir ļoti svarīgs apgalvojums, bet to jāizsaka taktiski. Kā ar visu dzīvē, joprojām būs nemednieki, kas iebildīs, neskatoties uz faktiem un informāciju. Viņi atteiksies saredzēt savstarpējo sakarību vai pieņemt vēsturi.

Man pašai būt medniecei nozīmē būt godīgai pret sevi par to, kas mēs esam, un izveidot dziļu saikni ar zemi un savvaļas dzīvniekiem.

Šī saikne nāk no iekšienes, kas sakņojas cilvēkos kā sugā, un no apziņas, ka esam daļa no ekosistēmas. Medniekiem rūp savvaļas dzīvnieki, un tie sniedz personīgu ieguldījumu šo dzīvnieku un tiem svarīgās dzīvojamās vides nākotnē.

Mednieki izbauda savus panākumus un iegūto gaļu, bet lielāko gandarījumu sniedz medības un būšana daļai no dabiskās pasaules.

 

Raksta Avots: https://themonocular.com/article/hunters-are-the-true-conservationists-of-our-country/

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*