Ziemeļvalstis uzņemas kopīgu atbildību par reģiona darbu starptautiskajās sarunās. Maija sākumā Oslo notikušajā sanāksmē ministri apsprieda arī Glāzgovas klimata paktu, kopīgu virzību uz COP27, Ziemeļvalstu vadību sarunās par starptautisku vienošanos plastmasas piesārņojuma apkarošanai, COP15 un Ziemeļvalstu reģiona ieguldījumu Clydebank deklarācijas īstenošanā, veidojot videi draudzīgus kuģošanas maršrutus Ziemeļvalstu reģionā.
Lai paustu kopīgos centienus, šodienas sanāksmē ministri pieņēma divas ministru deklarācijas: vienu par Ziemeļvalstu mērķiem attiecībā uz jauno bioloģiskās daudzveidības nolīgumu, par kuru šovasar notiks sarunas Kunmiņā (Kunming), Ķīnā, un otru par videi draudzīgu kuģošanu, atsaucoties uz Clydebank deklarāciju, ko Ziemeļvalstu ministri parakstīja COP26 laikā novembrī. Clydebank deklarāciju parakstīja 22 valstis, tajā bija iekļauta apņemšanās izveidot sešus videi nekaitīgus kuģošanas maršrutus pasaulē.
Sanāksmē Ziemeļvalstu ministri vienojās par zaļo koridoru izveidi bezemisiju kuģošanai starp Ziemeļvalstu reģiona ostām. Norvēģijas klimata un vides ministrs Espens Barts Eide (Espen Barth Eide) uzsvēra: “Esmu ļoti gandarīts par Ziemeļvalstu reģiona vienošanos, jo mūsu reģions ir pionieris pārejas procesā uz “zaļo kuģniecību.”” (...)