Ziemeļamerikas zāģmateriālu līgumi “atveseļojas”, Kanādai samazinot ražošanas apjomus

09.08.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Koncerns West Fraser slēdza 2,5% Ziemeļamerikas ražošanas jaudas. Kokmateriālu cenas, iespējams, pagaidām ir sasniegušas zemāko līmeni. Lielākā Kanādas ražotāja piedāvājuma samazinājums veicina kokmateriālu cenu kāpumu laikā, kad procentu likmju pieaugums vājina mājokļu tirgu.

Kokmateriālu nākotnes līgumi Čikāgas preču biržā trešdien pieauga trešo sesiju pēc kārtas, sasniedzot 601,80 USD par 1000 dēļu pēdām (*). Tā ir augstākā dienas cena kopš 22. jūlija un ilgākais kāpums kopš 1. jūlija. Šāds lēciens notika pēc tam, kad West Fraser Timber Co. paziņoja par ražošanas apjoma samazināšanu divās Britu Kolumbijas zāģētavās, kas atbilst 2,5% no tās kopējās Ziemeļamerikas jaudas. Tā samazina arī saplākšņa ražošanu citā ražotnē.

Kokmateriālu cenu kāpums ietekmē nekustamā īpašuma tirgus gan ASV, gan Kanādā. ASV būvnieki vairāk nekā ceturtdaļu zāģmateriālu iegūst no ziemeļu valsts, kas ir pasaulē lielākā skujkoku zāģmateriālu eksportētāja.

“Pagaidām zemākais punkts ir sasniegts,” teica Kevin Mason no ERA Forest Product Research, norādot, ka West Fraser solis ir spēcīgs signāls, ka cenas ir pārāk zemas Britu Kolumbijas koksnes pārstrādes rūpnīcām. Nākotnē cenas var atkal kristies, “ja vien netiks likvidēts lielāks piedāvājums vai ja vien pieprasījums brīnumainā kārtā neatgriezīsies.”

Šogad strauji pieaugošās aizņemšanās izmaksas ir padarījušas mājokļus pārāk dārgus dažiem pircējiem un izraisījušas zāģmateriālu cenu kritumu no visu laiku augstākajiem rādītājiem, kas tika sasniegti 2021. gadā pandēmijas izraisītā mājokļu būvniecības buma laikā. Jūnijā ASV neizdevās noslēgt gandrīz 60 000 mājokļu pārdošanas darījumu, jo pieaugošās hipotekāro kredītu likmes sadārdzināja mājokļus, liekot pircējiem atteikties no darījumiem.
(*) Dēļa pēda (board foot ) ir zāģmateriālu apjoma mērvienība ASV un Kanādā. Tā ir vienāda ar vienu pēdu gara, vienu pēdu plata un vienu collu bieza dēļa tilpumu. Dēļa pēdu var, rakstot, saīsināt, piemēram, FBM, BDFT vai BF. Tūkstoš dēļu pēdu var saīsināt kā MFBM, MBFT vai MBF

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*