Ziemeļamerikas kokzāģētavas samazinās ražošanu, lai celtu zāģmateriālu cenas

29.10.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Ražošanas apjomu samazinājums virknē zāģētavu ir paaugstinājis zāģmateriālu cenas, ņemot vērā arī nelabvēlīgos datus par būvniecības apjomu kritumu nekustamo īpašumu tirgū.

Interfor ir vēl viena zāģētava, kas paziņoja par zāģmateriālu ražošanas apjoma samazināšanu, atsaucoties uz koksnes pieprasījuma kritumu un pieņemot lēmumu par 17% ierobežot zāģmateriālu ražošanu ceturtajā ceturksnī.

Konkurenti Canfor un West Fraser Timber jau iepriekš paziņoja gan par pagaidu, gan pastāvīgiem kokmateriālu apjoma ierobežojumiem Britu Kolumbijā, kur apaļkoku ieguves izmaksas ir augstas. Darbinieku streiks Weyerhaeuser rūpnīcās Oregonas un Vašingtonas štatā, kas ilgst jau otro mēnesi, de facto ir izraisījis ražošanas samazināšanos.

Interfor produkcijas samazinājums ir ievērojams ar to, ka tas tiks attiecināts uz visām tās rūpnīcām Kanādā, Klusā okeāna ziemeļrietumos un dienvidos, kur dēļ lētāko priedes koku pārpalikuma šis reģions ir kļuvis par piemērotāko apgabalu, kur tiek ražoti kokmateriāli “two-by-fours”.

Darbu pārtraukšana dienvidu rūpnīcās liecina, ka koksnes ražotāji liek likmes uz to, ka pagājušā mēneša vienģimeņu dzīvojamo māju būvniecības apjoma kritums līdz zemākajam līmenim kopš 2020. gada vasarā, kad tika bloķēta ražošana, ir tendence, nevis epizode, un ka viņiem nāksies ievērojami bremzēt ražošanu, lai kokmateriālu cenas nesamazinātos.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*