Ziemeļamerikā turpinās vairāku kokzāģētavu darbības apjomu samazināšanās

12.01.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Uzņēmuma Anthony Timberlands, Inc. (ATI) prezidents Stīvens M. Entonijs (Steven M. Anthony) paziņoja, ka no sestdienas (2023. gada 7. janvāra) uz vienu mēnesi pārtrauks kokzāģētavas darbību Malvernā, Arkanzasas štatā. Kokmateriālu krājumu apjoms vispirms tiks samazināts ražotnes kokzāģētavā un pēc tam tā pārtrauks darbību pavisam.

Paziņojumā presei ATI norādīja, ka uzņēmuma kaimiņu, zemes īpašnieku un vietējo pašvaldību amatpersonu nesen veiktās darbības ir likušas ATI secināt, ka uzņēmuma interesēs nav turpināt darbību šajā periodā.

ATI vadība arī norādīja, ka, kad mēneša laikā, kamēr tiks īstenots rūpnīcas sanācijas un uzturēšanas plāns, ATI izvērtēs savas turpmākās iespējas. Uzņēmums brīdināja, ka ražotnes slēgšana vietējai ekonomikai izmaksās vairāk nekā 189 darbavietas un 12 miljonus ASV dolāru ikgadējā algu fondā.

Vaagen Fiber paziņo par kokzāģētavas slēgšanu Britu Kolumbijā

Ģimenei piederošā kokzāģētava Vaagen Fiber Canada, kas atrodas Midvejā, Britu Kolumbijā, sestdien (2023. gada 7. janvārī) paziņoja, ka uz nenoteiktu laiku slēdz ražotni apaļkoku trūkuma dēļ. Šī slēgšana ietekmēs 85 darbiniekus, kā arī aptuveni 100 pārdevējus, piegādātājus un darbuzņēmējus. Vaagen Fiber Canada ir neliela kokzāģētava, tai nav līguma par mežistrādes tiesībām, tāpēc tai ir jāiegādājas apaļkoki no privātajiem meža un zemes īpašniekiem, kas šobrīd ir problemātiski.

Uzņēmums savā tīmekļa vietnē norādīja: “Lai gan mūsu komanda jau gadiem ilgi ir radoši strādājusi, lai iegūtu apaļkokus mūsu zāģētavas darbībai, ir dažas problēmas, kas mums ir saasinājušās, un bez to atrisināšanas mūsu darbības nākotne ir neskaidra. Tas ir jautājums par piekļuvi koksnei par tirgus cenu.”

Uzņēmums tomēr izteica zināmu cerību, ka kokzāģētavas darbību varētu glābt, skaidrojot, ja Britu Kolumbijas provinces valdība atradīs veidu, kā palīdzēt nodrošināt zāģētavai koksnes ieguves iespējas, tā varētu atsākt darbību.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*