Zāģmateriālu cenas Ziemeļamerikā piedzīvo “atkusni”

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pēc ilgas augšup un lejupvērstu pārmaiņu sērijas Ziemeļamerikas zāģmateriālu cenas ir nonākušas lejupslīdes periodā. No marta sākuma zāģmateriālu tūlītējās cenas ir pārgājušas pagātnē – pēdējo reizi tās bija 370 USD par tūkstoti dēļu pēdu (1000 d.p ir 2,34 kbm).

Tas ir ievērojams kritums kopš janvāra, kad cenas 2022. gada beigās bija pieaugušas par 14%. Sherwood Lumber ziņoja, ka “būvniecības sezonas kulminācijas laikā nozare faktiski varētu nonākt tirgū ar nepietiekamu piedāvājumu”.

Tas ir piemērs, kāpēc mēģinājumi sekot tirgus situācijai skrupulozi var sagādāt vilšanos. Dārgāku zāģmateriālu laiki, iespējams, ir pagājuši, un vairums produktu, šķiet, nekad vairs nesasniegs cenas, kādas bija pirms C19. Izskatās dīvaini, ņemot vērā to, cik ļoti cenas ir samazinājušās. Tomēr tas var nebūt vienīgais viedoklis.

“Es dzirdu, ka daudzi celtnieki nesaskata vairumtirdzniecības cenu kritumu salīdzinājumā ar to, ko viņi saņem no piegādātājiem,” saka Ešlijs Bukholts (Ashley Boeckholt), MaterialsXChange galvenais ieņēmumu direktors. “Mūsu ieteikums būtu vērsties pie lielāka piegādātāju skaita un pieprasīt cenu piedāvājumu, un, nodrošinot sevi ar datiem, pieprasīt labākas cenas.”

Jautājums varētu būt nevis par cenām, bet gan par spēju prasīt vairāk naudas un paturēt peļņu. “Daudzu gadu laikā būvniecības nozares dalībnieku konsolidācijas iemesls bija cenu noteikšanas varas radīšana,” piebilda Ešlijs Bukholts.

“Dažas no pārējām pamatpozīcijām joprojām var būt augstas, bet mēs dzirdam, ka arī daudzas no tām sāk samazināties,” viņš norāda. “Augstākas procentu likmes kopā ar nenoteiktību var ietekmēt cenu noteikšanu un mazināt kādreiz stingras pozīcijas.”

Runājot par cenu līmeni pirms pandēmijas, MaterialsXChange direktors M. Bukholts norāda, ka nevar būt pārliecināts.“ Tirgos vienmēr tiek darīts tas, kas rada vislielākās grūtības, un neviens no mums nekad nebūs tik gudrs, lai uzvilktu operācijas masku un izvēlētos precīzas cenas,” viņš uzsver. “Jo zemākas būs cenas, jo zemāka būs kokmateriālu ražotāju atbildes reakcija, bet mani vienmēr pārsteidz, cik ilgi tie spēj darboties – un cik zemas var būt cenas –, pirms tas notiek. Tāda ir realitāte, jo es šajā tirgū darbojos visu savu mūžu.”

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*