Vorena Bafeta ieguldījumu uzņēmums pērk uzņēmuma Louisiana-Pacific akcijas

24.11.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

2022.gada trešajā ceturksnī Vorena Bafeta pārvaldītā ieguldījumu sabiedrība Berkshire Hathaway divos darījumos par gandrīz 297 miljoniem ASV dolāru iegādājās kopumā aptuveni 5,8 miljonus ASV OSB plātņu ražotāja Louisiana-Pacific akciju. Louisiana-Pacific akcijas pēc stundām pēc šīs ziņas pieauga par nepilniem 9%.

Berkshire Hathaway ir viena no pieprasītākajām akcijām un viens no lielākajiem uzņēmumiem pasaulē. Šis konglomerāts ir kļuvis slavens, pateicoties Vorena Bafeta (Warren Buffett), kurš uzņēmumu iegādājās pagājušā gadsimta sešdesmito gadu vidū, ieguldījumu prasmēm. Miljardieris ieguldītājs ir izveidojis Berkshire par holdinga uzņēmumu, pārpērkot grūtībās nonākušus uzņēmumus un pārveidojot tos.

Omaha, Nebraskas štatā esošā uzņēmuma tirgus kapitalizācija ir gandrīz 700 miljardi ASV dolāru, un tam ir tādi pazīstami zīmoli kā GEICO, Duracell un Fruit of the Loom.

Louisiana-Pacific ir pasaules mēroga augstas veiktspējas augstas kvalitātes rūpnieciski ražotu koka izstrādājumu izgatavotājs, ko izmanto jaunu māju būvniecībā, remontā un pārbūvē, kā arī āra konstrukcijās. Uzņēmums tika dibināts 1972. gadā Portlendā, Oregonas štatā, un 2001. gadā galvenā mītne tika pārcelta uz Nešvilu, Tenesijas štatā. Uzņēmuma kopējie ieņēmumi 2021. gadā bija 4,55 miljardi ASV dolāru, tostarp 1,17 miljardi ASV dolāru no apšuvuma dēļu pārdošanas.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*