Vjetnamas koksnes eksports šogad sasniegs rekordu 18 miljardu ASV dolāru apmērā

23.01.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Paredzams, ka Vjetnamas koksnes un koksnes izstrādājumu eksporta apgrozījums 2023. gadā sasniegs rekordaugstu apjomu – 18 miljardus ASV dolāru, un tiek prognozēts, ka koksnes granulas un šķelda sasniegs viena miljarda ASV dolāru robežu.

Vjetnamas Koksnes un meža produktu asociācijas (Viforest) prezidents Do Sjuans Laps (Do Xuan Lap) sacīja, ka šis skaitlis veidos 7-9% pieaugumu.

Lai to panāktu, nozare koncentrēsies uz uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanu, samazinot importētās koksnes izmantošanu, izmantojot zinātni un tehnoloģijas darba ražīguma uzlabošanai un paātrinot digitālo pārveidi, lai samazinātu ražošanas izmaksas.

Faktiski 2022. gada ceturtajā ceturksnī pasūtījumu skaits samazinājās, un drūma gaisotne var saglabāties līdz pat 2023. gada pirmā ceturkšņa beigām. Tomēr lielākā daļa uzņēmumu uzskata, ka no otrā ceturkšņa situācija varētu sākt uzlaboties.

Cerams, ka arī šogad nozares attīstību motivēs granulu un šķeldas ražošana.

Ngujens Than Phongs (Nguyen Thanh Phong), Viforest koksnes granulu nozares vadītājs, teica, ka Vjetnama pagājušajā gadā no gandrīz 4,7 miljonu tonnu granulu eksporta nopelnījusi vairāk nekā 700 miljonus ASV dolāru, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir par 35% vairāk apjoma un par 81% vairāk vērtības ziņā,

Šobrīd Vjetnama ir otra lielākā koksnes granulu eksportētāja pasaulē, un tiek prognozēts, ka šā produkta eksporta vērtība šogad pārsniegs 1 miljardu ASV dolāru.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*