Välinge mātesuzņēmums iegādājas Horvātijas mēbeļu ražotāju

17.11.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pervanovo, Horvātijas uzņēmuma Bjelin industries un Zviedrijas uzņēmuma Välinge Group mātesuzņēmums, ar meitas uzņēmuma Välinge Croatia starpniecību ir parakstījis līgumu par 85% Horvātijas mēbeļu kompānijas Spin Valis akciju iegādi. Tiek plānots iegādāties 100% akciju.

Šī iegāde nozīmē, ka mēbeļu ražošanu un tirdzniecību lielā mērogā ar Välinge klik tehnoloģiju varēs īstenot ātrāk, nekā sākotnēji plānots, un palielināsies ozolkoka materiāla pieejamība. Iegādei ir nepieciešams pretmonopola uzraudzības iestāžu apstiprinājums. Spin Valis tiks pārdēvēts par Bjelin Spinvalis.

Spin Valis ir viens no Horvātijas lielākajiem masīvkoka mēbeļu ražotājiem. Ražo arī dizaina elementus, līmētas masīvplātnes un elektrību, kuras ieguvei izmanto bioenerģiju un saules paneļus.

Spin Valis un citi Horvātijas uzņēmumi mūsu grupā ir ļoti rentabli. Mēs turpināsim investēt Spin Valis ar mērķi attīstīt to par vienu no vadošajiem mēbeļu ražotājiem Eiropā. Mēs plašā mērogā ieviesīsim Välinge unikālo un ļoti sarežģīto click-furniture tehnoloģiju un koordinēsim kokapstrādi ar citiem mūsu grupas uzņēmumiem Ogulinā, Bjelovarā, Vinkovčos un Otokā,” paziņoja Darko Pervans, Pervanovo Invest AB īpašnieks un izpilddirektors.

Jau 2021. gadā Pervanovo iegādājās 98% akciju uzņēmumā Spačva d.d. Vinkovci, Horvātijā, kas ir viens no lielākajiem ozolkoka finiera ražotājiem Eiropā. Pervanovo tagad ir Horvātijas lielākais kokapstrādes uzņēmums ar 1700 darbiniekiem un 5 ražotnēm. Pervanovo pieder vēl divi citi Horvātijas finiera uzņēmumi – Bjelin Otok un Spačva d. d., kas atrodas pie Eiropas lielākā ozolu meža masīva Spačva Forest, un to kopējā ražošanas jauda ir 25 miljoni m² ozolkoka finiera.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*