Vairākas Eiropas Savienības valstis vēlas apturēt priekšlikumu par ierobežojumiem attiecībā uz meža kurināmā izmantošanu

06.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Ir daudz pazīmju, kas liecina, ka dažas Eiropas Savienības valstis bloķēs apturēs ES Parlamenta priekšlikumu par ierobežojumiem attiecībā uz meža kurināmo. Ja priekšlikums tiks atcelts, tas būs ievērojams atvieglojums vairākiem simtiem Zviedrijas apkures staciju.

Tā sauktajā “pirmsdokumentā”, ar kuru iepazinusies Zviedrijas Bioenerģijas asociācija (Svebio), redzams, ka divpadsmit no 27 ES dalībvalstīm neatbalsta priekšlikumu par ierobežojumiem attiecībā uz meža kurināmo. Vairāki simti Zviedrijas apkures uzņēmumu pašlaik kā galveno kurināmo izmanto koksnes šķeldu, un viņi uzskata, ka šis priekšlikums apdraud siltumenerģijas ražošanu bez fosilā kurināmā.

“ES Parlamenta priekšlikums ierobežot meža šķeldas izmantošanu, kas saražota pārstrādājot ciršanas atlikumus no mežistrādes, kā arī koksnes atgriezumus un malku, radītu lielus atjaunojamā biodegvielas zudumus mūsu siltumapgādes un koģenerācijas iekārtām, kā arī biodegvielas ražošanai nākotnē. Tā rezultātā ievērojami palielinātos no fosilajiem avotiem iegūtā oglekļa dioksīda emisijas. Divpadsmit valstu prasība apturēt šo priekšlikumu nozīmē ne tikai labāku klimata politiku, bet arī lielāku piegādes drošību ES,” paziņojumā presei norāda Svebio izpilddirektors Gustavs Melins.

Līdz šim dokumentu ir atbalstījušas Bulgārija, Igaunija, Francija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Čehija, Somija, Polija, Somija, Ungārija un Čehija. Ja jautājums tiks nodots balsošanai, grupai, visticamāk, pievienosies arī Zviedrija, lai gan Zviedrija kā prezidējošā valsts ir atturējusies atbalstīt šo vēstuli. Var pievienoties vēl citas dalībvalstis. Saskaņā ar Svebio sniegto informāciju Somija ir uzņēmusies iniciatīvu izstrādāt šo dokumentu.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*