Vācijas kokrūpniecības nozari tuvākajos mēnešos sagaida negatīvas tendences

22.09.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Neraugoties uz pārdošanas apjomu pieaugumu pirmajā pusgadā, situācija Vācijas kokrūpniecības nozarē kļūst aizvien drūmāka. Tā liecina jaunākais HDH (Vācijas Kokrūpniecības galvenā apvienība) ekonomikas rādītājs 2022. gada augustam. Saskaņā ar Minhenē bāzētā IFO institūta noteikto noskaņojuma ainu uzņēmumi bija ievērojami mazāk apmierināti ar savu pašreizējo uzņēmējdarbību.

Tuvāko mēnešu perspektīvas joprojām ir pesimistiskas. Inflācija, augstākas finansēšanas izmaksas, enerģijas un materiālu cenu kāpums un gāzes deficīta draudi negatīvi ietekmē nozari. Uzņēmumu vidū joprojām valda liela nenoteiktība. Saskaņā ar Vācijas vadošo ekonomikas pētnieku aplēsēm Vācijas ekonomikas izaugsme, visticamāk, saruks jau trešajā ceturksnī. Tomēr, ņemot vērā spēcīgo inflāciju 2022. gada pirmajā pusgadā, Vācijas kokrūpniecības nozares pārdošanas apjomi salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu palielinājās par 25,4%. Līdz šim visspēcīgākais pluss tika reģistrēts koksnes iepakojuma nozarē, kurā pārdošanas apjomi palielinājās par 55,6%. Zāģmateriālu un koksnes izstrādājumu ražošanas nozarēs pieaugums bija daudz ierobežotāks – attiecīgi par 33% un 25,2%.

Tāpat kā apgrozījums, arī noskaņojums atsevišķās kokrūpniecības nozarēs joprojām bija ļoti atšķirīgs. Uzņēmumi kokmateriālu ražošanas nozarē, koksnes iepakojuma ražošanas nozarē un ar būvniecību saistītā kokrūpniecības jomā savu pašreizējo uzņēmējdarbības situāciju vērtē pozitīvi.

Tomēr gaidas visos segmentos liecināja par negatīvām norisēm turpmākajos mēnešos. Jo īpaši Vācijas kokzāģrūpniecības nozare, koksnes materiālu ražošanas nozare un saliekamo koka konstrukciju ražošanas nozare pašlaik pesimistiski raugās nākotnē: Šajos segmentos sagaidāms, ka uzņēmējdarbības situācija nākamajos sešos mēnešos ievērojami pasliktināsies. No HDH viedokļa tas galvenokārt ir saistīts ar patērētāju noskaņojuma pasliktināšanos un būvniecības pieprasījuma samazināšanos.

Konkrētāk, pašreizējās situācijas novērtējuma rādītāja vērtība samazinājās par 24,5 punktiem līdz tikai +11,4 punktiem. Nākamo sešu mēnešu perspektīvas joprojām bija drūmas, un rādītāja vērtība bija -60,9 punkti (iepriekšējā mēnesī -63,5 punkti). Kopumā ekonomikas rādītājs augustā samazinājās par nepilniem 8 punktiem līdz -28,5 punktiem. Tādējādi uzņēmējdarbības klimats Vācijas kokrūpniecībā bija vēl sliktāks nekā apstrādes rūpniecībā kopumā, kurai IFO institūts noteica -6,9 punktu vērtību, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi nemainījās.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*