Vācijas kokmateriālu tirdzniecība cieš no augstajām enerģijas izmaksām

11.09.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Augustā Vācijas Kokmateriālu tirdzniecības asociācija (GD Holz) veica aptauju par pieaugošajām enerģijas izmaksām kokmateriālu tirdzniecībā.

No 33 aptaujātajiem uzņēmumiem lielākā daļa (45%) izmanto koksni galvenokārt siltuma ražošanai. Tālāk seko gāze (38%) un nafta (10%). 55% aptaujas dalībnieku apgalvo, ka paši ražo elektroenerģiju. Vidēji šie uzņēmumi 50% no savām vajadzībām pēc elektroenerģijas sedz ar pašu saražoto elektroenerģiju. 2023. gadā kokrūpniecības nozares uzņēmumi sagaida ievērojamu cenu pieaugumu enerģētikas nozarē; saskaņā ar uzņēmumu sniegto informāciju izmaksas jau 2022. gadā ir ievērojami palielinājušās.

Jautāti par enerģijas taupīšanas potenciālu, 69% dalībnieku saskatīja vidēju vai lielu potenciālu, ja runa bija par “ieguldījumiem atjaunojamajos energoresursos”. Vidēju vai augstu potenciālu 42% saskata enerģijas patēriņa samazināšanā kopumā. Trešdaļa dalībnieku saskata vidēju vai augstu potenciālu tēmās “pāreja uz citiem enerģijas avotiem” un “ieguldījumi energotaupības pasākumos”. Vissliktāk novērtēti enerģijas taupīšanas pasākumi noliktavās vai ekspozīciju telpās 82% un 85% respondentu šeit saskata nelielu vai nekādu potenciālu. Aptaujāto uzņēmumu mērķis ir samazināt enerģijas patēriņu vidēji par 14%.

Vēl viens svarīgs jautājums, vai paaugstinātās enerģijas izmaksas var novirzīt uz klientiem. Aptaujas dalībnieki apgalvo, ka vidēji 21% no izmaksu pieauguma viņi var novirzīt saviem klientiem.

67% aptaujāto uzņēmumu cer, ka politiķi vairāk atbalstīs atjaunojamos energoresursus. 45% aptaujāto par svarīgu uzskata tematu “lielāks atbalsts energotaupības pasākumiem”, 42% – “riska sadalījums pēc iespējas vairāk enerģijas avotiem” un 30% – “nodokļu likmju samazināšana”.

Visbeidzot, tika uzdoti jautājumi par sekām koksnes tirdzniecībai, ja ziemā netiks nodrošināta stabila energoapgāde. 27% respondentu sagaida būtisku pārdošanas apjoma samazinājumu, bet 55% respondentu sagaida nelielas vai mērenas sekas.

Saistītās ziņās Vācijas Federālās saliekamo būvkonstrukciju apvienības (BDF) prezidents Hanss Volkers Nollers atklātā vēstulē vērsās pie kanclera Olafa Šolca un uzsvēra, ka enerģijas cenu straujais kāpums apdraud vidēja lieluma uzņēmumu eksistenci. Pēc H. V. Nollera teiktā, jau tā visaugstākās enerģijas izmaksas Eiropas mērogā un ar tām saistītie Vācijas uzņēmumu konkurētspējas trūkumi ir attālinājuši gan ekonomikas augšupeju, gan steidzamus nākotnes ieguldījumus uzņēmumu ekoloģiskajā pārveidē.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*