Vācijas kokapstrādes nozari ietekmē ražošanas apjomu samazināšana

14.07.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Vācijas zāģētavu un kokrūpniecības nozari, kas ražo koksnes izstrādājumus pašmāju un ārvalstu būvniecības nozarei, tieši ietekmē būvniecības sektora vājināšanās, nozare saskaras ar ekonomiskām problēmām.

Asociācijas biedru uzņēmumu aptauja liecina par saspringto situāciju: “Vairāk nekā puse aptaujāto uzņēmumu pašreizējo uzņēmējdarbības situāciju vērtē kā sliktu. Gandrīz 80% no tiem jau tagad ievērojami samazina ražošanas apjomus,” saka DeSH prezidents Jerns Kimmihs (Jörn Kimmich). Aptaujā, kurā piedalījās 96 dalībnieki, tika apskatīti uzņēmumi, kas spēj pārstrādāt vairāk nekā 24,5 miljonus m³ koksnes, un tādējādi tā sniedz reprezentatīvu nozares un problēmu kopainu.

“Jo īpaši ievērojami samazinātais pieprasījums būvniecības nozarē Vācijā rada spiedienu uz ražošanu. Slikto ārējo tirgu dēļ eksports šajā gadā diez vai spēs darboties kā “vārsts”. Rezultātā 60% aptaujāto ziņo par slikto situāciju iekšzemes pasūtījumu jomā, savukārt attiecībā uz citām valstīm šis īpatsvars ir 40%.”

Uzņēmumi sagaida, ka ekonomiskā situācija turpmākajos mēnešos pasliktināsies. Lielākais risks joprojām ir iekšzemes tirgus. Pašlaik 95% no zāģēšanas jaudām jau ir skārusi ražošanas samazināšana, un aptuveni 60% aptaujāto uzņēmēju sagaida nevis pieprasījuma kāpumu, bet gan iekšzemes pasūtījumu skaita samazināšanos un līdz ar to turpmāku ražošanas samazināšanu.

“Līdz ar pašreizējiem ekonomiskajiem apstākļiem ir mainījušies arī kokmateriālu tirgus nosacījumi. Ņemot vērā zāģmateriālu pieprasījuma kritumu, uzņēmumi arvien vairāk izjūt spiedienu. Izejvielu, enerģijas un darbaspēka izmaksas kļūst par ekonomisku izaicinājumu,” skaidro DeSH prezidents Jerns Kimmihs.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*