Vācijā krietnā skaitā tiek atcelti iepriekš plānotie būvdarbi

19.08.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Vācijas dzīvojamo ēku būvniecības nozarē joprojām tiek atcelti daudzi projekti. Jūlijā to uzņēmumu īpatsvars, kurus skāruši šie lēmumi, bija 11,5%, kas ir mazāk nekā iepriekšējā mēnesī, kad tas bija 12,3%. Maijā šis rādītājs sasniedza 15,8%. To liecina Ifo institūta veiktās aptaujas.

“Pasūtījumu portfeļi joprojām ir pārpildīti līdz malām. Taču strauji augošās būvniecības izmaksas, augstākas procentu likmes un samazinātas subsīdiju iespējas apdraud arvien vairāk projektu. Kopš aprīļa ir vērojams projektu atcelšanas vilnis. Tas viss attālina Vācijas valdības vērienīgos mērķus attiecībā uz jaunu ēku būvniecību,” skaidro Ifo pētnieks Felikss Leiss.

Materiālu trūkums, kas krasi saasinājās līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, mazinās tikai lēnām. Jūlijā 45,6% uzņēmumu dzīvojamo ēku būvniecībā joprojām ziņoja par piegādes problēmām. Iepriekšējā mēnesī šis rādītājs bija 47,6%.

“Deficīta un augsto enerģijas izmaksu dēļ daudzi būvmateriāli ir kļuvuši ievērojami dārgāki, kas nozīmē, ka arī būvniecības uzņēmumiem ir bijis jāturpina paaugstināt cenas,” piebilst F. Leiss. Lai gan pašlaik šī tendence nedaudz zaudē tempu, liela daļa respondentu joprojām sagaida turpmāku cenu korekciju tuvākajos mēnešos. Cenu prognozes bija 54,0 punkti, kas ir mazāk nekā iepriekšējā mēnesī, kad bija 61,5 punkti.

“Vienlaikus būvniecības pakalpojumu pieprasījumu ietekmē augstākas procentu likmes un mājokļu būvniecībā ierobežotās subsīdiju iespējas. Noskaņojums būvniecībā mainās,” skaidro Felikss Leiss. Liela daļa uzņēmumu baidās no uzņēmējdarbības apjoma samazināšanās tuvāko sešu mēnešu laikā.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*