Uzņēmums “West Fraser” Ziemeļamerikā un Eiropā saskata stabilu vidēja termiņa pieprasījumu

20.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

West Fraser Timber Co. Ltd. ziņoja, ka, vērojot ekonomikas un tirgus attīstības tendences, sagaida jauno māju būvniecības apmēru pieaugumu Ziemeļamerikā, norādot, ka Eiropā pieprasījums pēc uzņēmuma produkcijas saglabāsies stabils.

Uzņēmums 2022. gada ceturtajā ceturksnī cieta zaudējumus 94 miljonu ASV dolāru apmērā, kas bija par 128% mazāk nekā peļņa 334 miljonu ASV dolāru apmērā tajā pašā ceturksnī gadu iepriekš.

West Fraser apgalvo, ka ceturtajā ceturksnī uzņēmums saskāries ar jaunu mājokļu būvniecības apsīkumu ASV augsto procentu likmju dēļ, kas īpaši ietekmēja tā kokmateriālu biznesu.

Ceturtajā ceturksnī pārdošanas apjoms bija 1,62 miljardi ASV dolāru, kas ir par vairāk nekā 20% mazāks nekā 2,04 miljardi ASV dolāru gadu iepriekš, savukārt peļņa uz vienu atšķaidītu akciju bija negatīva – 1,13 ASV dolāri, kas ir par 3,13 ASV dolāriem mazāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmums norāda, ka visā finanšu gadā tas nopelnījis 1,98 miljardus ASV dolāru, kas ir par gandrīz 33% mazāk nekā 2021. gadā, kad tas bija 2,95 miljardi ASV dolāru.

Perspektīvas

Saskaņā ar West Fraser datiem sagaidāms, ka vairākas galvenās tendences, kas pēdējos gados kalpoja kā pozitīvi virzītājspēki, turpinās atbalstīt vidēja termiņa un ilgtermiņa pieprasījumu pēc jaunu mājokļu būvniecības Ziemeļamerikā.

West Fraser Ziemeļamerikā ražotās zāģmateriālu, OSB un koka paneļu produkcijas nozīmīgākie izmantošanas veidi ir dzīvojamo ēku būvniecība, remonts un pārbūve, kā arī rūpnieciskais pielietojums. Uzņēmums paredz, ka vidējā termiņā mājokļu fonda novecošanās, neizbūvēto mājokļu skaits, kas saistīts ar iepriekš uzsākto jauno mājokļu celtniecības pabeigšanas kavēšanos, un lielāks elastīgums, kas saistīts ar darbu mājās, palīdzēs kompensēt tuvākajā laikā radušos nelabvēlīgos apstākļus un veicinās remonta un atjaunošanas izdevumus, kas sekmē pieprasījumu pēc zāģmateriāliem, saplākšņa un OSB. West Fraser uzskata, ka ilgtermiņā par nozīmīgāku koka būvniecības produktu pieprasījuma pieauguma avotu Ziemeļamerikā kļūs arī pieaugošā masīvkoka izplatība tirgū rūpnieciskām un komerciālām vajadzībām.

Paredzams, ka pieprasījums pēc West Fraser produktiem Eiropā ilgtermiņā saglabāsies stabils, jo pieaugs OSB kā alternatīvas saplākšņa izmantošanai. Turklāt dzīvojamā fonda novecošanās veicina ilgtermiņa remonta un renovācijas izdevumus un papildu pieprasījumu arī pēc uzņēmuma ražojumiem no koksnes. Gaidāms, ka īstermiņa problēmas, tostarp salīdzinoši augstas un augošas procentu likmes, notiekošie ģeopolitiskie notikumi un inflācijas spiediens, izraisīs īslaicīgu pieprasījuma samazināšanos pēc West Fraser produktiem Eiropā.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*