Uzņēmums “HS Timber” Group samazina ražošanas jaudu Rumānijā

23.01.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

HS Timber Group, kas agrāk bija pazīstama kā Holzindustrie Schweighofer, paziņojusi, ka no 2023. gada 1. aprīļa par vienu trešdaļu tiks samazināta stabu un siju (līmēta koka izstrādājumi māju būvniecībai Āzijā) ražošanas jauda Rădăuți ražotnē.

Ražošanas jaudas samazināšana skars līdz 160 darbiniekiem Rădăuți rūpnīcā. Uzņēmums vēlas daudziem no darba ņēmējiem piedāvāt turpināt darbu Rumānijas grupas ietvaros. Pārējos gadījumos tiek strādāts pie tā, lai sociālā negatīvā ietekme būtu pēc iespējas mazāka.

Jau 2022. gada janvārī, 2022. gada pirmā ceturkšņa beigās, kļuva nepieciešama grupas darbības pārstrukturēšana Rumānijas Suceavas reģionā. 2022. gada pirmā ceturkšņa beigās ražošanas jaudas samazināšanas iemesli Rădăuți ražotnē ir – tāpat kā 2022. gadā – neizdevīgi vietējie faktori.

Uzņēmums norāda, ka Rumānijas skujkoku apaļkoksnes iepirkšana HS Timber Group kopš 2016. gada ir ierobežota ar likumu. Kaimiņvalstis Ukraina un Krievija vairs neesot izejvielu piegādātājas, jo tur ir spēkā eksporta aizliegumi un kara darbība.

HS Timber Group citās Rumānijas vietās ekspluatē divas kokzāģētavas un plātņu ražotni. Ražošanas kapacitātes samazinājums tās neietekmē.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*