Uzņēmums “Holmen” palielinās CLT* ražošanas jaudas

06.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Holmen plāno ieguldīt līdzekļus ilgtspējīgai būvniecībai paredzētu koksnes izstrādājumu ražošanas un pārstrādes paplašināšanā.

Gadu gaitā Holmen pakāpeniski ir attīstījis savu sadarbību ar būvmateriālu tirgotājiem, tostarp iegādājoties kompāniju Martinsons, kas papildināja savu produktu klāstu ar līmētām sijām. Šādas “Glulam” sijas ražo Bygdsiljum kokzāģētavā Vesterbotenā, Zviedrijā, no kurienes tās tiek izplatītas klientiem visā valstī. Aptuveni puse no kopējā apjoma tiek piegādāta ar būvmateriālu tirgotāju starpniecību. Izveidojot kokmateriālu sagarināšanas līniju un izplatīšanas noliktavu Bravikenas kokzāģētavā netālu no Norčēpingas, tiks saīsināts piegādes laiks klientiem Zviedrijas dienvidos, vienlaikus samazinot transporta izmaksas un produktu ietekmi uz klimatu.

Paplašināšana un ieguldījumi Bygdsiljum kokzāģētavā, novēršot iepriekš konstatētās problēmas, ļaus Holmen palielināt CLT (cross-laminated timber) ražošanu. Jauna CNC frēzēšanas iekārta, ko izmanto, lai izveidotu logu un durvju detaļas no CLT izgatavotos konstrukcijas elementos, ļaus palielināt jaudu par 50%. Paredzams, ka jaunā ražotne sāks darboties līdz 2024. gada pavasarim.

“Pieprasījums pēc apstrādātas koksnes produktiem, jo īpaši CLT un līmētām sijām, pieaug. Pieaugot interesei par būvniecību no koka, mēs redzam lielas iespējas turpināt attīstīt uzņēmējdarbību,” saka Olovs Martinsons, kokzāģētavas Bygdsiljum vadītājs.

Holmen ir viens no lielākajiem mežu īpašniekiem Zviedrijā, un tā biznesa pamatā ir mežsaimniecība.
* šķērsslīpi līmētā koksne (CLT – cross-laminated timber) ir koksnes paneļu produkts, ko izgatavo, salīmējot vismaz trīs masīvkoka zāģmateriālu slāņus

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*