Uzņēmuma “Georgia-Pacific Pineland” paplašināšanās rezultātā tiek izveidota lielākā kokzāģētava ASV dienvidos

29.06.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pēc 120 miljonus ASV dolāru vērtā paplašināšanas projekta pabeigšanas Georgia-Pacific paziņoja, ka Teksasas austrumos esošā kokzāģētava tagad ir lielākā kokzāģētava valsts dienvidos.

Vietējais Teksasas kokmateriālu ražotājs 21. jūnijā pārgrieza lentīti pie savas jaunākās zāģētavas, kas spēj saražot 450 miljonus dēļu pēdu (1000 dēļu pēdas ir 2,34 kubikmetri) zāģmateriālu gadā, kas ir līdzvērtīgi zāģmateriālu daudzumam, kas nepieciešams 30 000 māju celtniecībai. Kapitālieguldījumu pilnveides projekts ietver modificētu baļķu noliktavu, pilnībā modernizētu kokzāģētavu, nepārtrauktas žāvēšanas kalti un ātrgaitas ēvelēšanas iekārtu.

Jaunā kokzāģētava aizstās 20. gadsimta 60. gados celto zāģētavu. Jaunajā kokzāģētavā ir iekļauta attiecīgā produktu līnija, bet darbinieki, uz kuriem tas attiecas, ir pārgājuši uz jauniem darba pienākumiem uzņēmumā.

Pateicoties šim ieguldījumam, Pineland rūpnīca tagad var pieņemt vairāk kokvedēju dienā – un īsākā laikā. Pārveidotā baļķu noliktava un modernu iekravēju izmantošana, ar kuriem kravas automašīnas var izkraut vienā reizē, nevis divreiz, palielinās kravas automašīnu plūsmu no aptuveni 250 līdz 300 automašīnām dienā. Saskaņā ar Džadža Meltona teikto, tā ir laba ziņa mežizstrādes nozarei. “Mežrūpniecība ir viena no mūsu vadošajām nozarēm Teksasas austrumu daļā, un tas pozitīvi ietekmēs mežizstrādes nozares pārstāvjus, sākot no zemes īpašniekiem un mežizstrādātājiem un beidzot ar kravas automašīnu vadītājiem un kokmateriālu piegādātājiem,” uzsvēra Džadžs Meltons.

Kapitālieguldījumu pilnveidošanas projekts sākās pagājušā gada aprīlī, un tajā piedalījās līdz pat 350 darbuzņēmēju. “Mēs uzbūvējām zāģētavu esošajā ražotnē, un tas radīja dažas problēmas,” teica Ronijs Komo (Ronnie Comeaux), Georgia-Pacific reģionālais kokmateriālu ražošanas vadītājs. “Tomēr mēs veiksmīgi turpinājām strādāt ar pilnu jaudu visa būvniecības procesa laikā, un galu galā mums izdevās modernizēt mūsu kokzāģētavu kompleksu, kas nodrošinās darbību vēl daudzus gadus.”

Jaunās kokzāģētavas unikalitāte ir tā, ka tajā tika izmantoti krusteniski līmētie kokmateriāli (CLT), kas tika izmantoti, lai izbūvētu elektrokontroles telpas un speciālo iekārtu korpusi. “Mēs izvēlējāmies uzstādīt CLT vairāku iemeslu dēļ,” sacīja Ronijs Komo. “Tas ir videi draudzīgs risinājums salīdzinājumā ar daudziem tradicionālajiem būvmateriāliem, jo CLT ir pilnībā ilgtspējīgs resurss. CLT konstrukcija ir stipra, izturīga un viegla, pateicoties atsevišķu plātņu izvietojumam panelī. CLT paneļiem piemīt arī raksturīgās ugunsizturības, trokšņu slāpēšanas un siltumnoturības īpašības. Visbeidzot, CLT ēkas ir lielisks veids, kā atbalstīt mūsu kokrūpniecības nozari un parādīt koka konstrukciju dabisko skaistumu.”

Georgia-Pacific pieder 12 kokmateriālu ražotnes visā valstī. Saskaņā ar Georgia-Pacific kokmateriālu ražotnes prezidenta Frica Meisona (Fritz Mason) teikto, Pineland tika izvēlēta paplašināšanai daudzu iemeslu dēļ, tostarp reģiona darbaspēka un dabas resursu dēļ. “Šai kokzāģētavai Sabīnas apgabalā Teksasā ir sena vēsture, kas aizsākās jau 1910. gadā,” sacīja F. Meisons. “Pateicoties izdevīgai atrašanās vietai dienvidu priežu mežu vidū Teksasas austrumos un pieredzējušam darbaspēkam, kas strādā jau vairākās paaudzēs, Pineland Lumber ir labā pozīcijā, lai gūtu panākumus turpmākajos gados.”

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*