Ukrainas Ziemeļu mežu pārvalde apstiprina sešu meža darbinieku bojāeju

18.06.2023 |  Відкритий ліс, Strana.ua

Sumu apgabalā Ukrainā tikusi apšaudīta automašīna ar vietējās mežsaimniecības darbiniekiem. Avots tiesībsargājošajās iestādēs par šo traģisko notikumu izdevumam Strana.ua pastāstījis sīkāk.

“Traģēdija notikusi 13. jūnijā ap pusdienas laiku pie Gutas ciemata. Mežniecības darbinieki pārvietojās dienesta automašīnā aptuveni kilometra attālumā no valsts robežas, kur viņi tika apšaudīti no šaujamieročiem. Rezultātā gāja bojā seši cilvēki: 48 gadus vecais mežzinis Sergejs Volkovs, 33 gadus vecais mežziņa palīgs Ivans Romančenko, 35 gadus vecais mežzinis Andrejs Burakovs, 31 gadu vecais Aleksandrs Glušenko, 33 gadus vecais Sergejs Zabolotnijs un 50 gadus vecais Andrejs Mihaiļenko.”

Avots arī piebildis, ka notikuma vietā ir ieradušies tiesībsargājošo iestāžu darbinieki, taču vietas apskate ir apgrūtināta.

“Izrādījās, ka bojāgājušo ķermeņi ir uzspridzināti, un traģēdijas vietu novēro ienaidnieka bezpilota lidaparāti. Apšaudes vietas tuvumā tika atklāts ienaidnieka slēpnis, kurā tika atrastas taktiskās šķēres, 5,45 un 7,62 kalibra patronas un izlietotas ložmetēju lentes, kas liecina, ka Ukrainas teritorijā ir iefiltrējusies diversantu grupa,” sacīja avots.

Tiesībsargājošo iestāžu darbinieki konstatēja, ka apšaude notikusi ap plkst. 13.15-14.20, kopumā reģistrēts 21 šāviens. Prokuratūra veic pirmstiesas izmeklēšanu par kara likumu un paražu pārkāpumu apvienojumā ar tīšu slepkavību (Ukrainas Kriminālkodeksa 438. panta 2. daļa). Prokuratūrā norādīja, ka saskaņā ar tās rīcībā esošo informāciju automašīnā atradās 2 civiliedzīvotāji un 4 mežniecības darbinieki, kuri guva nāvējošus ievainojumus.

Maijā Sumu apgabala militārās pārvaldes priekšnieka vietnieks Vjačeslavs Pečenenko ziņoja, ka pēc apgabala energokompānijas darbinieku bojāejas dienesta pienākumu pildīšanas laikā militārā pārvalde izdevusi jaunu rīkojumu: visi avārijas un komunālie dienesti 5 km pierobežas zonā var darboties tikai ar militārās vadības atļauju.
https://www.openforest.org.ua/259913/?fbclid=IwAR0qNLkbz9-lCn5CJJA8j-qedfr1_ZV9xWltNxzvlUs9hTQbChRDJ_x1CRg
https://suspilne.media/507121-vnaslidok-artobstrilu-u-sostkinskomu-rajoni-zaginulo-sestero-lisnikiv-u-prokuraturi-vidkrili-kriminalne-provadzenna/?fbclid=IwAR2SxdWlxultUo_M0qkNnpzOXzfOcfKwraDOPwVyqp-fOS0C2SPEpe6GO70

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*