Tirdzniecības strīds turpinās. ASV par 50% samazina skujkoku kokmateriālu tarifus Kanādas zāģmateriāliem

08.08.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

ASV Tirdzniecības departaments par 50% samazina tarifus vairumam Kanādas skujkoku zāģmateriālu ražotāju, taču ilgstošais tirdzniecības strīds turpinās, jo Kanāda plāno pārsūdzēt lēmumu saglabāt soda tarifu likmes.

Pēc administratīvās pārskatīšanas ASV Tirdzniecības ministrija ceturtdien paziņoja, ka tā samazinās tarifa likmi vairumam Kanādas zāģmateriālu ražotāju līdz 8,59%, salīdzinot ar pašreizējiem 17,91%. Tirdzniecības departaments par nodomiem samazināt tarifus paziņoja janvārī, ierosinot provizorisku tarifa likmi 11,64% apmērā, tagad šī summa ir vēl vairāk samazināta, nosakot galīgo likmi 8,59% apmērā.

Starptautiskās tirdzniecības ministre Marija Ng (Mary Ng) sacīja, ka ASV tarifi Kanādas kokmateriāliem ir nepamatoti un netaisnīgi. “Šie nodokļi ir radījuši nepamatotu kaitējumu Kanādas rūpniecībai un tās strādniekiem. Tie ir arī nodoklis Amerikas patērētājiem, kas saasina mājokļu nepieejamību laikā, kad ir saasinājušās piedāvājuma problēmas un inflācijas spiediens,” teikts paziņojumā.

Ng kundze teica, ka Kanāda plāno iebilst pret jaunākajām tarifu likmēm, tostarp apstrīdot tās strīdu izšķiršanas procesā saskaņā ar Kanādas, ASV un Meksikas nolīguma 10. nodaļu.

Paredzams, ka jaunās likmes stāsies spēkā 10. augustā vai drīz pēc tam

Saskaņā ar jauno tarifu grafiku Vankūverā bāzētajai Canfor Corp. tarifa likme samazināsies līdz 5,87% no pašreizējiem 19,54%. Vankūverā bāzētā West Fraser Timber Co. Ltd. maksās 8,25% likmi salīdzinājumā ar 11,14%, bet Monreālā bāzētajai Resolute Forest Products Ltd. jaunā likme būs 14,86%, kas ir jūtami zemāka par pašreizējiem 29,66%.

Sentdžonā bāzētajai JD Irving Ltd. likme būs 7,17%, salīdzinot ar 15,05% šobrīd.

ASV Kokmateriālu koalīcija atbalsta Tirdzniecības departamenta lēmumu

Kopējā maksājuma likme 8,59% apmērā vēlreiz apliecina, ka Kanādas kokmateriālu imports ASV tirgū tiek tirgots negodīgi, teikts ASV Kokmateriālu Koalīcijas paziņojumā.

“Tirdzniecības departamenta šodien paziņotie tirdzniecības likumu nodokļi palīdzēs kompensēt Kanādas negodīgo tirdzniecības praksi,” teica ASV kokmateriālu koalīcijas priekšsēdētājs un Stimson Lumber izpilddirektors Endrjū Millers. “Ieguvums no tirdzniecības lietām pret Kanādu ir acīmredzams,” piebilda E. Millers, “tirdzniecības tiesību aktu piemērošana veicina Amerikas ražošanu un rada vairāk ASV kokmateriālu, ko ražo ASV strādnieki, lai būvētu ASV mājas.”

Kopš 2016. gadā tika ierosinātas tirdzniecības lietas, ASV kokzāģētavas ir veikušas lielus ieguldījumus, lai palielinātu jaudu. Vietējā nozare līdz 2021. gadam ir saražojusi papildu 15 miljardus dēļu pēdu zāģmateriālu, kas ir vidēji 3 miljardi papildu produkcijas gadā. Tas nožimē pietiekami daudz zāģmateriālu, lai, piemēram, uzbūvētu vairāk nekā 1 miljonu vienģimenes māju, norāda ASV Kokmateriālu koalīcija.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*