Stokholmā taps “Pasaulē lielākā pilsēta no koka”

14.07.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Kompānija Atrium Ljungberg paziņoja par Stokholmas koka pilsētu – pasaulē lielāko pilsētvides būvniecības projektu no koka, kurā pirmo zālienu plānots iesēt 2025. gadā., bet pirmās ēkas pabeigt 2027. gadā. Šis vērienīgais projekts uzskatāmi demonstrē Zviedrijas ilgstpējīgās inovācijas savā labākajā izpausmē.

Projekta platība ir vairāk nekā 250 000 kvadrātmetru, un tādējādi tas ir pasaulē lielākais zināmais koka būvniecības projekts. Nekustamā īpašuma nozarei ir absolūti izšķiroša nozīme zaļās pārejas procesā, jo ēkas rada pat 40% no pasaules CO₂ emisijām. Stokholmas Wood City iezīmē jaunu laikmetu ilgtspējīgas arhitektūras un pilsētu attīstības jomā. Jaunajā teritorijā Stokholmas dienvidu daļā, Siklā, Stokholmas dienvidu daļā, ir izvietotas papildu 7000 biroju telpas un 2000 mājokļi. Tā piedāvās dinamisku pilsētvidi ar darbavietu, mājokļu, restorānu un veikalu kombināciju.

Papildus koksnes priekšrocībām projekts sniedz arī vairākus citus ieguvumus videi. Uzsvars uz biroju telpām ir veids, kā apmierināt darba vietu trūkumu uz dienvidiem no Stokholmas centra, lai vairāk cilvēkiem saīsinātu pārvietošanās laiku uz darbu. Valstī, kur energoapgāde un energoefektivitāte ir viens no svarīgākajiem jautājumiem valsts darba kārtībā, projektā galvenā uzmanība tiks pievērsta pašražotai, uzglabātai un koplietojamai enerģijai. Ieguldot resursus taupošās būvniecības metodēs un aprites materiālu plūsmās, Atrium Ljungberg vēlas mainīt pilsētas attīstītāja lomu. Viņu ambīcijas ir būt inovāciju katalizatoram tikpat lielā mērā, kā to dara Zviedrijas kolēģi tādās nozarēs kā tehnoloģijas, ražošana un mazumtirdzniecība.

Fakti par Stokholmas Koka pilsētu:

250 000 kvadrātmetru kopējā platība

7000 biroju telpu

2 000 mājokļu

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*