Somijas kokmateriālu tirdzniecība samazinājusies par 30%

02.09.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Laika posmā no 2022. gada janvāra līdz jūlijam Somijā kokmateriālu tirdzniecības apjoms samazinājās par 30% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Salīdzinot ar iepriekšējiem pieciem gadiem, zāģbaļķu tirdzniecība samazinājās par 12%, bet celulozes tirdzniecība – par 18%. Pašlaik apaļkoku un celulozes koksnes cenas joprojām pieaug.

Krievija ir galvenā dabasgāzes piegādātāja. Pēc Krievijas un Ukrainas kara Eiropa pārtrauca importa un eksporta tirdzniecību ar Krieviju, kā rezultātā šogad Eiropā bija saspringts enerģijas piedāvājums un pieprasījums un cenas pieauga. Pieaugot pieprasījumam pēc enerģētiskās koksnes Eiropā, ir palielinājušās arī ražošanas izmaksas Somijas mežsaimniecībā. Dati liecina, ka Somijas apaļkoksnes cenas 2022. gada jūlijā turpināja pieaugt, tuvojoties pirms gada sasniegtajam maksimālajam līmenim, Somijas egļu un priežu apaļkoku vidējai cenai mēneša laikā pieaugot par 1%.

Somija, kas ir otra lielākā papīra un kartona eksportētāja pasaulē, joprojām ir atkarīga no importētās koksnes. Pagājušajā gadā Somija no Krievijas importēja aptuveni 9 miljonus kubikmetru koksnes un šķeldas celulozes rūpniecībai, kas veidoja aptuveni trīs ceturtdaļas no importa. Šogad Krievijas un Ukrainas konflikta ietekmē Somijai nācās mazināt tūlītējo spiedienu, palielinot vietējās mežizstrādes apjomu un importējot koksni no citām valstīm. Vairumtirdzniecības tirgu ietekmēja celulozes koksnes pieprasījuma pieaugums, kas paaugstināja koksnes cenu. Dati liecina, ka celulozes koksnes reālais cenu līmenis šogad ir par 3% augstāks nekā iepriekšējā gada vidējā cena.

Paredzams, ka turpmākajos gados, ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu pēc ražošanas jaudām Somijā, turpinās palielināties vietējās mežizstrādes un koksnes importa apjoms.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*