Skujkoku zāģmateriālu tirgus cenas Igaunijā samazinājās par 20%

29.07.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Skujkoku zāģmateriālu tirgus cena Igaunijā ir samazinājusies par 20%, kā galvenie iemesli šādam cenu kritumam tiek uzskatīti uzņēmumu lielie krājumi un pieprasījuma kritums.

Pēdējos mēnešos kokmateriālu tirgotāji ir iepirkuši materiālu, pamatojoties uz pēdējo gadu pieprasījumu. Tomēr augsto būvniecības cenu dēļ vairāki publiskā un privātā sektora projekti ir atlikti, kas ietekmēja pieprasījumu pēc skujkoku zāģmateriāliem.

Otrajā ceturksnī, martā, ņemot vērā Ukrainas karu un bailes zaudēt piekļuvi Krievijas tirgum, visi centās iegūt pēc iespējas vairāk materiāla. Rezultātā noliktavas ir pilnas," sacīja a/s Barrus kokmateriālu iepirkumu un pārdošanas vadītājs Janars Tatomirs.

Tirgus cena par egles zāģmateriālu kubikmetru ir samazinājusies par vairāk nekā 100 eiro.

"Ja otrajā ceturksnī cenas svārstījās ap 420-460 eiro kubikmetrā, šodien tādu pašu daudzumu var nopirkt par 300 vai pat 290 eiro. Cenas ir ievērojami samazinājušās, un mēs nezinām, vai tas ir beigas," teica uzņēmuma Peetri Puit vadītājs Pēters Pēdomā.

Lai gan lielie uzņēmumi gada beigās slēdz līgumus par zemākām cenām, cenu kritums vēl nav sasniedzis mazos patērētājus. Zemākas cenas viņš negaiida. "Cenas tika paaugstinātas, un tur tās arī ir palikušas," viņš teica.

Aigars Aia, kurš jau gandrīz 20 gadus tirgo zāģmateriālus, ko izmanto celtniecībā Veru pilsētā, skaidroja, ka tie, kam kokmateriāli ir vajadzīgi, tos pirks jebkurā gadījumā.

"Šķiet, ka visi pēkšņi ir nolēmuši atjaunot savas vasaras mājas. Manuprāt, cilvēki pērk vairāk kokmateriālu nekā agrāk," teica A. Aia.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*