Savu interešu aizstāvībai Somijas meža nozare veidos biroju Briselē

24.11.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Eiropas Savienības lēmumu kā faktora, kas nosaka meža nozares darbības vidi, nozīme kļūst arvien lielāka. Somijas Mežrūpniecības federācija (FFIF) gatavojas stiprināt savu interešu aizstāvību mainīgajā un sarežģītajā situācijā, atverot biroju Eiropas Savienības galvaspilsētā. Jauno biroju vadīs pieredzējusī un ietekmīgā Eiropas Savienības amatpersona Kaisu Karvala. FFIF uzskata, ka vairāki nesen tapušie Eiropas likumdošanas projekti ir parādījuši, ka Eiropas Savienībā nav pienācīgi apzināti un novērtēti ilgtspējīgas mežsaimniecības sniegtie apjomīgie klimata un ekonomiskie ieguvumi, ko nodrošina koksnes produkti un to ražošana.

“Eiropas Savienība ir Somijas meža nozares lobēšanas uzmanības centrā. Tāpēc mēs sākam veidot savu pastāvīgu klātbūtni Briselē,” saka Somijas Mežrūpniecības federācijas ģenerāldirektore Paula Lehtomeki.

FFIF biroju Briselē vadīs Kaisu Karvala

Somijas Mežrūpniecības federācija 2023. gada februārī atvērs savu biroju Briselē. Par biroja vadītāju ir ievēlēta pieredzējusī un ietekmīgā Eiropas Savienības amatpersona Kaisu Karvala. K. Karvala pašlaik vada sabiedriskās politikas uzņēmuma Access Partnership politikas inovāciju komandu kā Eiropas reģiona un Apvienotās Karalistes biroja vadītāja. K. Karvala strādā ar globālu tehnoloģiju uzņēmumu ilgtspējīgas attīstības un ES likumdošanas projektiem. Turklāt Kaisu Karvala un viņas komanda konsultē ES iestādes un atsevišķas dalībvalstis.

K. Karvala strādā Briselē kopš 1996. gada, vadot dažādas starptautiskas komunikācijas un interešu aizstāvības kampaņas. Tostarp, Kaisu Karvala ir strādājusi par grupas viceprezidenti korporatīvo un sabiedrisko lietu jautājumos uzņēmumā TeliaGSMA Europe priekšsēdētāju, Rovio Entertainment starptautisko sabiedrisko lietu un komunikācijas biznesa struktūras viceprezidenti un galveno stratēģi Briselē bāzētā konsultāciju uzņēmumā Fipra. Kaisu Karvala ir ieguvusi maģistra grādu politikas zinātnēs un valsts pārvaldē.

“Tā ir privilēģija pārstāvēt Somijas meža nozari un Briselē iepazīstināt ar pasaulē inovatīvāko atjaunojamo materiālu tehnoloģiju. Ir pienācis arī laiks stiprināt mūsu balsi īstajās arēnās un pareizajā laikā. Ir svarīgi, lai ES atzītu Somijas kā attīstības virzītājspēka lomu: atjaunojamā un pārstrādājamā koksne ir būtiska Eiropas materiālās un enerģētiskās neatkarības daļa un tādējādi arī svarīga Eiropas panākumu un drošības sastāvdaļa. Somijai, tāpat kā visām pārējām dalībvalstīm, ir jābūt vēl spēcīgākai un drosmīgākai, aizstāvot savas nacionālās intereses, cenšoties sasniegt kopīgus mērķus,” norādīja Kaisu Karvala.

“Izpratne par Ziemeļvalstu mežsaimniecības un mežrūpniecības būtību un nozīmīgajiem klimata un ekonomiskajiem ieguvumiem, ko tās rada, diemžēl ir vāja. Mums ir vajadzīga vēl spēcīgāka balss Briselē. Somijai ir aktīvi jāiesaistās, lai Eiropas Savienība pārvirzītu uzmanību no fosilajām izejvielām un uz tām balstītiem materiāliem uz atjaunojamām izejvielām,” rezumēja Somijas Mežrūpniecības federācijas ģenerāldirektore Paula Lehtomeki.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*