Sākusies FSC Mežu apsaimniekošanas grupu standarta pārskatīšana

21.05.2019 |  FSC International

Darba grupa, kas atbild par FSC-STD-30-005 V1-1 FSC standarta pārskatīšanu grupas uzņēmumiem meža apsaimniekošanas grupās, jau ir vienojusies par dažādiem jautājumiem savā pirmās klātienes tikšanās laikā Zviedrijā.

Februārī tehniskā darba grupa, kas atbild par FSC-STD-30-005 V1-1 FSC standarta pārskatīšanu grupas uzņēmumiem meža apsaimniekošanas grupās (parasti saukta par “grupas standartu”), pirmo reizi tikās Umeå, Zviedrijas ziemeļos.

Darba grupa koncentrējās uz grupas standarta aspektu noteikšanu, kas bija jāpārskata vai jāprecizē. Šo tēmu piemēri ir:

paraugkopas aprēķina metodiku, lai noteiktu apsaimniekošanas vienību skaitu, kuras apmeklēs audita laikā;izveidojamo grupu veidus un to definīcijas;grupas iekšējā kvalitātes vadības sistēma.

Sanāksmes laikā darba grupa pārrunāja dažas no šīm tēmām. Vēl divi punkti - prasības, kuras var pildīt grupas līmenī; un to, kā iekļaut kopienas standartā, būs jāturpina analizēt tālākās tehniskās grupas apakšdarba grupās.

Pārskatīšanu koordinē FSC saskaņā ar jauno pieeju mazo uzņēmumu un kopienu sertifikācijas projektam. Tādēļ pasākums notika kopā ar FSC sanāksmi par projektu “Jaunas pieejas”. Tas ļāva darba grupai iepazīties ar citiem tematiem, ko arī koordinē Jaunās pieejas projekta komanda, piemēram, mežsaimniecības darbuzņēmēju ieviešana FSC sertifikācijas shēmā vai Mazo uzņēmumu piekļuves programmas izmēģinājuma testā.

FSC Zviedrija un vietējās ieinteresētās peuses arī pievienojās sanāksmei dažu sesiju laikā. Šī starptautiskā sadarbība ļāva padziļināt izpratni par Zviedrijas mežsaimniecību un tājā esošo darbuzņēmēju sistēmu.

Kopumā darba grupa bija apmierināta ar sanāksmi un gaida tālākos centienus pārskatīt standartu. Nākamā sanāksme notiks jūnijā Carcavelos, Portugālē. Pārskatīšanas procesu ir paredzēts pabeigt 2020. gada pirmajā ceturksnī. Visas FSC ieinteresētās personas var būt informētas par jaunākajiem notikumiem un piedalīties pārskatīšanas procesā, piedaloties konsultatīvajā forumā. Lūdzu, pievienojieties konsultatīvajam forumam, noklikšķinot uz šīs saites. Pēc tam jums būs jāpiesakās Google kontā, lai piekļūtu forumam.

Jautājumos par grupas standarta pārskatīšanas procesu, lūdzu, sazinieties ar Joachim Meier-Dörnberg, FSC Sociālās politikas vadītāju: j.meier-doernberg@fsc.org vai Rosario Galán, FSC New Approaches Manager: r.galan@fsc.org. Lai iegūtu sīkāku informāciju par projektu “Jaunās pieejas”, lūdzu, sazinieties ar Vera Santos, FSC jauno pieeju projektu vadītāju: v.santos@fsc.org.

Avots: https://ic.fsc.org/en/news-updates/id/2317

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*