Saistībā ar importa kontroli Arauco rūpnīcām Argentīnā draud slēgšana

11.11.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Argentīnas Kokrūpniecības palāta (CAIMA) ir brīdinājusi, ka vietējie kokrūpnieki drīzumā var būt spiesti pārtraukt ražošanu, ņemot vērā importēto izejmateriālu deficītu, ko izraisījis Argentīnas valdības noteiktais ierobežojums attiecībā uz iepirkumiem ārvalstīs.

Arvien stingrākie importa kontroles pasākumi ir saistīti ar Argentīnas ārvalstu valūtas rezervēm, kuru apjoms pakāpeniski ir samazinājies. Augustā Argentīnas ārvalstu valūtas rezerves samazinājās līdz mazāk nekā 29 mljrd. dolāru, kas ir zemākais līmenis kopš 2016. gada septembra.

Arauco Argentina, Argentīnas lielākais mežsaimniecības nozares uzņēmums, kas septiņās rūpnīcās tieši nodarbina vairāk nekā 4000 cilvēku, arī ir viens no tiem, kas saskaras ar ražošanas pārtraukšanas krīzi.

Lai saglabātu centrālās bankas ārvalstu valūtas rezerves, Argentīnas valdība ir reformējusi importa sistēmu (SIRA). Konkrētie pasākumi ietver: pārbaudīt, vai importētāja importa pieteikumu apjoms atbilst tā finansiālajām iespējām; pieprasīt, lai importētājs ārējai tirdzniecībai norādītu tikai vienu bankas kontu; pieprasīt, lai importētāji precīzāk noteiktu laiku, kad iepērk no centrālās bankas rezerves valūtu, piemēram, ASV dolāru.

Jaunā SIRA ļaus ievest tikai tādus produktus, kas tiek uzskatīti par “būtiskiem”, piemēram, medicīnas un drošības preces. Šajā kategorijā nav iekļauta mežsaimniecība.

Argentīnas Mežsaimniecības asociācijas vadītājs ir mēģinājis risināt dialogu ar varas iestādēm par jaunās SIRA ietekmi, taču līdz šim no tā nekas nav iznācis.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*