2021. gadā, kad Igaunijas Vides pārvalde reģistrēja 790 lāču izlaupītus bišu stropus, biškopībai nodarīto zaudējumu apjoms bija līdz tam lielākais. Par laimi, nākamajos divos gados lāču nodarītais kaitējums biškopībai bija ievērojami mazāks. 2022. gadā bojāto bišu stropu skaits bija 364, bet 2023. gadā – 343 bišu stropi. Lielākais lāču izpostīto bišu stropu skaits 2023. gadā tika reģistrēts Jervas un Vīlandes apriņķos.
Pavasara bišu saimju bojājumu apjoms lielā mērā ir atkarīgs no laika apstākļiem, kas nosaka lāču dabisko barības bāzi. Tāpēc pavasara uzbrukumus stropiem ne vienmēr var saistīt ar lāčiem, kas posta stropus. Mērķtiecīgi medījot, jāņem vērā visi pavasara periodā nodarītie postījumi.
Papildus bišu stropiem nodarītajiem postījumiem valsts novērtē un kompensē īpašniekam arī lāču nodarītos zaudējumus mājlopiem un skābbarības ķīpām. Lāči mājlopiem uzbrūk reti, tomēr, bojāto skābbarības ruļļu daudzums ir salīdzināms ar bišu stropu bojājumiem.
Igaunijas Vides pārvalde 2023. gadā reģistrēja 1 260 lāču izpostītus skābbarības ruļļus. Lielāks lāču bojāto skābbarības ruļļu skaits ir bijis tikai 2021. gadā, kad tika reģistrēts 1461 sabojāts skābbarības rullis.
Līdz ar vilku skaita pieaugumu līdz augstākajam līmenim pēdējā gadsimta ceturtdaļgadsimta laikā 2023. gadā līdz augstākajam līmenim desmit gadu laikā pieauga arī vilku nogalināto mājlopu skaits, liecina Igaunijas Vides pārvaldes dati; pārvalde 2023. gadā kopumā reģistrēja 1411 vilku nogalinātas aitas un 25 liellopus. Jau piekto gadu pēc kārtas vislielākais saplosīto mājlopu skaits bija Raplas apriņķī, postījumi ievērojami pieauga arī Pelvas, Pērnavas, Vīlandes, Valgas un Veru apriņķī. Sāres un Hījumā apriņķos vilku nodarīto zaudējumu nebija. 2023. gadā reģistrēti 14 uzbrukumi suņiem, salīdzinot ar 16 šādiem gadījumiem gadu iepriekš.