Polijas kokrūpniecības nozare aicina mainīt valsts mežu koksnes tirdzniecības politiku

15.09.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Organizācijas, kas pārstāv Polijas kokrūpniecības nozares uzņēmējus, kuru pastāvēšana ir atkarīga no koksnes izejvielu pieejamības, aicina Polijas Valsts mežus veikt izmaiņas, kas apturētu strauju cenu kāpumu.

Organizācijas apgalvo, ka Valsts mežu politikas izraisītais krasais vidējo koksnes cenu pieaugums un piegādes ķēžu traucējumi, ko izraisījis karš Ukrainā, apdraud Polijas kokrūpniecību.

Polijas Mēbeļu ražotāju tirdzniecības kamera un Polijas Papīrražotāju asociācija, Polijas Koka paneļu ražotāju asociācija, Polijas Dārza materiālu ražotāju asociācija, Zāģētavu industrijas asociācija, Polijas Nacionālā EPAL komiteja, Polijas Kokrūpniecības tirdzniecības kamera, kā arī Polijas Logu un durvju ražotāju asociācija nosūtīja atklātu vēstuli Polijas Valsts mežu ģenerāldirektora vietniekam ekonomikas jautājumos Kšištofam Janečko. Kopīgajā vēstulē organizācijas aicina konstruktīvi apspriest un izstrādāt izmaiņas noteikumos par kokmateriālu pārdošanu valsts mežos 2023. gadā.

Uzņēmēju pārstāvji norāda uz Polijas kokrūpniecības uzņēmumu sarežģīto situāciju un nestabilitāti Polijas koksnes tirgū. Viņi norāda, ka Valsts mežiem ir jāievieš izmaiņas pārdošanas noteikumos un piedāvājumu vērtēšanas kritērijos 2023. gadam, kas veicinātu izmaksu situācijas uzlabošanos un koksnes piegādi uzņēmumiem, kuri apstrādā izejvielas Polijā, kā arī jāizstrādā korektīvie pasākumi, ja attīstītos recesija un rastos iespējamā nepieciešamība pārtraukt līgumus. Starp ierosinātajām izmaiņām organizācijas min, piemēram, noteikumu atjaunošanu par minimālo un maksimālo cenu noteikšanu un pārdošanas procedūru sākumcenu noteikšanu.

Kā raksta vēstules autori, šodienas ārkārtīgi nestabilajā ekonomiskajā un ģeopolitiskajā situācijā kokrūpniecības nozaru racionālās un pragmatiskās prasības ir pamatotas ar nepieciešamību aizsargāt pircējus un ražotājus valstī. Šim nolūkam ir nepieciešama steidzama un izlēmīga rīcība no Valsts mežu puses.

Diemžēl vienprātības trūkums to var krasi mainīt, veicinot darba devēju problēmas, Polijas uzņēmumu bankrotus un darba ņēmēju atlaišanas vilni, norāda organizācijas.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*