Pasūtījumu trūkuma dēļ strauji samazinās Vjetnamas koksnes izstrādājumu eksports

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Vjetnamas koksnes un koksnes izstrādājumu eksports janvārī un februārī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada janvāri samazinājās par 34,8%, sasniedzot 1,6 miljardus ASV dolāru, galvenokārt pieprasījuma krituma dēļ, ziņo Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas Vjetnamas Eksporta un importa departaments.

Februārī Vjetnama eksportēja koksni un koksnes izstrādājumus 800 miljonu ASV dolāru vērtībā, kas ir par 0,7% mazāk nekā janvārī un par 10% mazāk nekā gadu iepriekš. Visvairāk samazinājumu veicināja koksnes izstrādājumu, tostarp mēbeļu, eksports, kura ieņēmumi sasniedza 490 miljonus ASV dolāru, kas ir par 29,7% mazāk nekā pērn. Pieprasījums pēc mēbelēm pasaulē ir ievērojami samazinājies salīdzinājumā ar C19 pandēmijas laikiem, kad cilvēki, būdami uz laiku izolēti no darba, savu laiku pavadīja, lai labiekārtotu mājokļus, norādīja nozares eksperti.

Globālā inflācija pagājušā gada beigās un šā gada sākumā mazināja pieprasījumu kokapstrādes nozarē, vietējais tiešsaistes laikraksts VnEconomy citēja Vjetnamas Koksnes un meža produktu asociācijas priekšsēdētāju.

Pagājušajā gadā Vjetnama no koksnes un koksnes izstrādājumu eksporta nopelnīja vairāk nekā 16 miljardus ASV dolāru, kas ir par 3,8% vairāk nekā plānots, norāda asociācija, neraugoties uz augsto inflāciju, pieaugošajām materiālu izmaksām un apaļkoku piegādes ķēžu pārslogotību.

Valsts sagaida, ka šogad no koksnes un koksnes izstrādājumu eksporta nopelnīs rekordlielu summu – 18 miljardus ASV dolāru, īpašu uzmanību pievēršot koksnes granulām un šķeldai, kas, kā prognozēts, sasniegs 1 miljardu ASV dolāru. Degvielas cenu kāpums ir veicinājis interesi par šo produktu izmantošanu kā alternatīvu apkurei.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*