Pasaulē lielākā granulu rūpnīca uzsāk ražošanu ASV Misisipi štatā

06.10.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pasaulē lielākā kokskaidu granulu ražotne gandrīz pilnībā sāk darboties Lusdeilā, Misisipi štatā.

Koncerna Enviva Lusdeilas rūpnīca, kas atrodas Džordža apgabalā Misisipi, ir Enviva otrā granulas ražojošā rūpnīca štatā un pirmā ražotne jaunizveidotajā Paskagoula klasterī.

Lusdeilas rūpnīca sāka ražošanas palielināšanu 2022. gada sākumā, un tās mērķis ir sasniegt gadā pieļaujamo ražošanas jaudu 750 000 tonnu gadā, bet nākamajā gadā uzņēmums plāno to palielināt līdz 1 miljonam tonnu. Atskatoties atpakaļ, tas ir ieguldījums vairāk nekā 215 miljonu ASV dolāru apmērā. Lielākā daļa granulu ražošanā izmantoto skujkoku kokmateriālu un papīra ražošanā radušos atlikumu tiek piegādāti no apgabaliem, kas atrodas 100-110 km attālumā no Lusdeilas rūpnīcas. Lielākā daļa Lusdeilā saražoto granulu tiks nosūtītas uz elektrostacijām Eiropā un Āzijā kā alternatīva oglēm, kas rada mazāk oglekļa emisiju.

Enviva Biomass pārvalda desmit ražotnes ASV dienvidaustrumos, kas gadā saražo 6,2 miljonus tonnu koksnes granulu. Enviva ir pasaulē lielākais rūpnieciskās kvalitātes koksnes granulu ražotājs, un nākamo piecu gadu laikā plāno divkāršot ražošanas jaudu līdz 13 miljoniem tonnu.

Šā gada aprīlī Enviva paziņoja par plāniem būvēt ceturto Misisipi rūpnīcu blakus esošajā Stounas apgabalā. Vēl viena rūpnīca tiek būvēta Sumteras apgabalā Alabamas štatā. Kad Sumteras rūpnīca sāks darboties, tās jauda 1,1 miljons tonnu gadā padarīs to par pasaulē lielāko granulu rūpnīcu, pārvirzot Lusdeilas rūpnīcu uz otro vietu pasaulē.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*