Par FSC vadības reakciju uz Krievijas iebrukumu Ukrainā

02.03.2022 |  LMSP

Šī gada 26. februārī FSC mājaslapā publicēja rakstu: Standing strong together: FSC stands by its values (https://fsc.org/en/newsfeed/standing-strong-together-fsc-stands-by-its-values).

The escalating situation in the Ukraine affects FSC’s certificate holders, stakeholders, staff, and partner organizations in Ukraine and across the world.

Tā it kā bija atbildes vēstule Ukrainas FSC vadītāja ziņai:

https://ua.fsc.org/ua-en/newsfeed/fsc-ukraine-personal-appeal-to-all-actors-involved-in-fsc-certification

Nav saprotams, ko tieši FSC ar šo vēlējās pateikt, jo faktiski pateikts nav nekas. FSC raksta nav ne vārda par agresora Krievijas un tās raķešu izvietošanas valsts – Baltkrievijas sertifikātu turētāju sertifikācijas statusu un tālākajām rīcībām. Tā vietā FSC ir ievietojis reklāmas saiti par organizācijas sūtību: respect for all (https://fsc.org/en/about-us).

Gadiem ilgi mežsaimnieki ir apšaubījuši FSC sertifikācijas procesu Krieviju un Baltkrievijā, kur visi meži pieder totalitārajai valsts iekārtai, tuerklāt Baltkrievija ir pirmajā vietā pasaulē sertificēto mežu īpatsvara ziņā valstī.

Ir skaidrs ka šajās valstīs notiekošais neatbilst FSC vērtībām, ir visaugstākā līmeņa liekulība FSC sertifikāciju tajās turpināt, tāpēc FSC ir nekavējties jāaptur visu FSC sertifikātu darbība Krievijā un Baltkrievijā.

No ASI puses FSC un citu ilgtspēju uzraugoši institūciju akreditācija (MSC u.c.) momentāli būtu jāaptur Krievijā bāzētajām sertifikācijas iestādēm, piemēram: Russian Register www.rusregister.ru un Forest Certification LLChttps://fcert.ru/

Aicinām FSC un ASI ar darbiem, ne vārdiem vien, aizstāvēt demokrātiskās vērtības un neatbalstīt kara noziedzniekus un šo valstu ekonomiku. Krievu un baltkrievu mežsaimniecības rezultātā iegūtā koksne, iegūtie līdzekļi un nomaksātie nodokļi tiek izlietoti krievu kaujas mašīnas darbināšanai, nogalinot un terorizējot mierīgos iedzīvotājus. Putina portretu jūs redzēsiet katrā Krievijas mežniecībā aiz tās vadītāja darba galda.

Slava Ukrainai! Varoņiem slava!

Dalīties Facebook