Oktobrī nedaudz uzlabojies noskaņojums Vācijas kokrūpniecībā

11.11.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pēc īslaicīga krituma rudens sākumā noskaņojums Vācijas kokrūpniecības nozarē 2022. gada oktobrī uzlabojās. Uzņēmumi savu pašreizējo uzņēmējdarbības situāciju vērtēja nedaudz labāk nekā iepriekšējā mēnesī. Arī pesimisms par turpmākajiem mēnešiem nedaudz mazinājās. Pasūtījumu saraksti joprojām ir aizpildīti, bet par jauniem līgumiem tiek ziņots aizvien mazāk un mazāk. Turklāt straujais enerģijas cenu kāpums, divciparu inflācijas līmenis un augstāki būvniecībā piemērojamie procenti apgrūtina nozares ekonomisko stāvokli. Uzņēmumos joprojām valda liela nenoteiktība.

Pašreizējās situācijas novērtējums oktobrī palielinājās minimāli līdz +6 punktiem (iepriekšējā mēnesī – +2 punkti). Nākamo sešu mēnešu perspektīvas atkal uzlabojās, pašreizējā vērtība ir -59,6 punkti (iepriekšējā mēnesī -65,8 punkti). Kopumā HDH ekonomikas rādītāja līkne oktobrī nedaudz pieauga līdz -29,9 punktiem (iepriekšējā mēnesī -35,3 punkti). Tādējādi Vācijas kokrūpniecības nozares rādītāji joprojām bija ievērojami vājāki nekā visas apstrādes rūpniecības nozares rādītāji. Jo Ifo institūta aprēķinātā uzņēmējdarbības klimata vērtība visā Vācijas apstrādes rūpniecības nozarē oktobrī bija -15,9 punkti.

Arī atšķirīgā ietekme uz atsevišķiem segmentiem liek secināt, ka noskaņojums Vācijas kokrūpniecības nozarē joprojām nav viennozīmīgs. Uzņēmumi koksnes materiālu ražošanā, ar būvniecību saistītā kokrūpniecības jomā un koka iepakojuma ražošanā savu uzņēmējdarbības situāciju vērtēja pozitīvi. Tomēr prognozes visos segmentos liecina par negatīvām norisēm turpmākajos mēnešos. Īpaši ar bažām nākotnē raugās zāģmateriālu ražošana (-98,5 punkti), mēbeļu izgatavošana (-68,7 punkti) un saliekamo koka konstrukciju sektors (-63,3 punkti): šie segmenti paredz, ka uzņēmējdarbības situācija nākamajos sešos mēnešos ievērojami pasliktināsies. No HDH viedokļa tas galvenokārt ir saistīts ar būvniecības pieprasījuma samazināšanos un patērētāju noskaņojuma pasliktināšanos.

Ņemot vērā inflācijas līmeņa pieaugumu, patērētāju noskaņojums oktobrī joprojām bija ļoti saspringts. Saskaņā ar Vācijas Federālā statistikas biroja sākotnējo aplēsi oktobrī inflācija atkal bija divciparu skaitlis un sasniedza 10,4% pēc 10,0% septembrī. Tā bija arī augstākā vērtība pēdējo 70 gadu laikā. Līdztekus enerģijai sadārdzinājās arī citas svarīgas izejvielas un primārie produkti kokrūpniecībā un plastmasas rūpniecībā. No 2022. gada janvāra līdz augustam kokrūpniecībā pārdošanas apjomi pieauga par 18,9% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu. Koka iepakojuma pārdošanas apjomi palielinājās krietni virs vidējā rādītāja, proti, par 37,5%. Savukārt ar būvniecību saistītās kokrūpniecības jomas realizācija saglabājās zemāka par nozares vidējo rādītāju, palielinoties par 14,3%.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*