Notikumu apskats. 10.-16. februāris

16.02.2024 |  LMSP
Vērts zināt! Par gaidāmiem svarīgiem notikumiem
 
Balsojums par Eiropas Gada koku līdz 22. februārim
 
Akcija “Ziedu ceļos” no 1. februāra līdz 30. oktobrim
 
Pārgājiens No bākas līdz bākai 24. februārī
 
No 26. februāra līdz 1. martam norisināsies Vidzemē plašākais notikums inovācijas jomā Vidzemes inovāciju nedēļa 2024, kam šogad dota virstēma Dažādība
 
23. martā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte aicina ekonomikas, vadībzinātņu un sociālo zinātņu absolventus satikties Jelgavā un kopīgi svinēt fakultātes 55 gadu jubileju.
 
2024. gada 18.-19. aprīlī Daugavpils Universitātes 66. starptautiskā zinātniskā konference
Latvijas meža dienas – 24. un 25. maijā
 
Par oficiālo
 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Tiesību aktu projektu publiskajā portālā ir nodevusi publiskai apspriešanai informatīvā ziņojuma projektu “Par aizsargājamo biotopu izplatības un kvalitātes apzināšanas rezultātiem un tālāko rīcību aizsargājamo biotopu labvēlīgas aizsardzības stāvokļa nodrošināšanas un tautsaimniecības nozaru attīstības interešu sabalansēšanai”. VARAM aicina iesniegt priekšlikumus no 9. līdz 23. februārim.
 
Valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” darbības mērķis ir īstenot pārvaldījumā nodoto valsts teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgu valsts īpašumu – meliorācijas sistēmu un hidrotehnisko būvju – un meliorācijas kadastra uzturēšanu, nodrošinot lauksaimniecības un mežsaimniecības zemes resursu ekonomiski izdevīgu, videi draudzīgu un sociāli atbildīgu ilgtspēju.
 
Valdība 13. februārī apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas kārtībā, kādā aprēķina un veic maksājumus par Pārtikas un veterinārā dienesta valsts uzraudzības un kontroles darbībām un maksas pakalpojumiem, lai noteiktu samaksu par Eiropas Savienībā no trešajām valstīm ievesto sūtījumu pastiprinātu robežkontroli, tostarp arī pastiprināti pārbaudot sūtījumu izcelsmi.
 
Par nozares jautājumiem
 
Pagaidu padomē atkārtoti iecelta līdzšinējā padomes priekšsēdētāja Zane Driņķe, tāpat darbu padomē turpinās padomes loceklis Mārtiņš Līdums, kurš iecelts par padomes priekšsēdētājas vietnieku, un padomes locekle Sintija Ķikste.
 
Biotopu inventarizācija izmaksā 9,5 miljonus eiro. Nav brīnums, ka tās pietiek gan filozofiskai aptaujai “Ko latvietim nozīmē daba?”, gan PR firmas noalgošanai, gan “Lielo dabas skaitīkļu” atklāšanai, gan citām aktivitātēm, nerunājot par aptuveni simt septiņdesmit dabas ekspertiem, kam vairāku gadu laikā tiks garantēts darbs un atalgojums.
 
LVM piedāvātā cena ir konkurētspējīga, pārdošanas process zemes īpašniekam – vienkāršs, vienlaikus ne mazāk svarīgs ir fakts, ka pēc darījuma mežā arī turpmāk var droši sēņot, ogot, pastaigāties un atpūsties.
 
Par sasniegto izcilību meža atjaunošanā 2023. gadā balvu saņēma LVM Dienvidkurzemes reģiona mežkopju komanda ar mežkopības vadītāju Uldi Ozolu. Savukārt par izcila jaunaudžu kopšanas rezultāta sasniegšanu balvu jau otro gadu pēc kārtas saņēma LVM Vidusdaugavas reģiona mežkopības komanda ar tās vadītāju Andri Neimani.
 
Kad runā par klimata pārmaiņām, pirmie parasti nāk prātā sliktie aspekti. Taču, raugoties no mežkopju skatupunkta, ir arī labas lietas. Veģetācijas periods paliek garāks. Mežs aug ātrāk, kas ir labi. Ja mežkopis ir izvirzījis sasniegt konkrētus parametrus meža audzēšanā, tad, veģetācijas periodam topot garākam, mežu izaudzēs un nozāģēs ātrāk...
 
Visas veiktās izmaiņas ir pārbaudījis neatkarīgs starptautisks novērtētājs, uz kā pamata PEFC International ir pieņēmis lēmumu par nacionālās meža apsaimniekošanas sistēmas atzīšanas turpināšanu.
 
Kokapstrāde ir viens no Latvijas ekonomikas stūrakmeņiem. Covid-19 pandēmijas gados tirgū bija vērojama strauja izaugsme, jo pieauga pieprasījums pēc koksnes; eksperti pat runāja par cenu burbuļa uzpūšanos. Un pagājušajā gadā tas plīsa ar troksni... Kas notiek šajā nozarē šobrīd?
 
Ainaviski vērtīgo teritoriju veidošana un meža kopšana notiks mežistrādes darbu ietvaros, atbilstoši Rīgas pašvaldības apstiprinātajam “Meža apsaimniekošanas plānam”, kā arī meža ainavu ekoloģiskajam plānam un teritorijas dizaina plānam.
 
Ilgu laiku, kopš 1993.gada, strādājot un attīstot kokapstrādes nozari Latvijā, par Bitus Latvia mērķi kļuva attīstīt ilgtspējīgas domāšanas virzienu kā produktu izveidē, tā klientu pārliecībā un izvēlēs.
 
Par saimniekošanu un tālredzību
 
Dienas Bizness jautājumus uzdeva Eiropas Komisijas Tirdzniecības komisāram Valdim Dombrovskim, kurš ir arī Jaunās Vienotības kandidāts Eiroparlamenta vēlēšanās. Taču argumentējot, ka jautājumos par sankcijām un lauksaimniecības produktiem ir iesaistīti vairāki komisāri, atbilžu sniegšana tika deleģēta EK preses dienestam.
 
Šonedēļ sākušies zemnieku protesti nav tik viennozīmīgi, lai liktu sabiedrībai un pat pašiem lauksaimniekiem tos atbalstīt bez iebildumiem un jautājumiem. Vērtējot akcijas rīkotājas Zemnieku saeimas izvirzītās prasības, vērotāji no malas apmulst, jo pamatojums uz kopējā lauku saimniecību atbalsta fona šķiet gaužām plāns, iespējams, piesedzot kādus citus, ne tik cēlus iemeslus.
 
...no ZM sagaida skaidrojumus, lai zinātu, ko vēstīt lauksaimniekiem, proti, “no kā viņiem piesargāties, uzmanīties, pievērst uzmanību”.
 
Par politisku vājumu

https://www.diena.lv/raksts/viedokli/dienaskomentars/zdanokas-rezolucija-nolasas-bezspeciba-14312918
Latvijas un citu dalībvalstu individuālais vājums, par ko izdarīts mājiens rezolūcijā, rezultējies visas ES vājumā iepretim Krievijas izmantotajām metodēm. Šī vājuma demonstrācija faktiski turpinās pat caur šo rezolūciju. Jā, tā atmasko, apraksta un uzskaita Krievijas metodes, bet, pasakot “mēs zinām, ko un kā jūs darāt”, netieši tiek atzīts, ka Eiropa gadiem ilgi pieļāvusi Krievijas aktivitātes atsevišķu dalībvalstu un caur kopīgām institūcijām arī visas ES iekšējās un ārējās politikas ietekmēšanai. 
 
Par to, ka šis tas notiek!
 
Kopš 2023. gada aprīļa Kalnciemā darbojas akumulatoru pārstrādes rūpnīca EcoLead. Patlaban ražotne strādā ar apmēram pusi iespējamās jaudas, četrās maiņās nodarbinot 58 cilvēkus, kuri nodrošina rūpnīcas 24 stundu nepārtrauktu darbu ik diennakti.
 
Par nu jau nebeidzamo vēlmi iekļauties satiksmē
 
Satiksmes ministrija (SM) vēlas slēgt 2,5 miljonus eiro vērtu līgumu ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju (OECD) par tās līdzdalību divpusējā projektā, izstrādājot un ieviešot reformu transporta un sakaru nozarēs. SM saskaņošanai nodevusi informatīvo ziņojumu par par satiksmes nozares ilgtspējīgas pārvaldības reformu, kas paredz šīs reformas ietvaros sadarboties ar OECD.
 
Par šo un to jeb dažādi
 
Biedrībā norāda, ka aldarus satrauc valsts nepārdomātā politika attiecībā pret vietējiem alus ražotājiem. Nosakot vienādus regulējumus gan alus, gan stiprā alkohola un destilātu ražotājiem, esot būtiski ietekmēta alus ražotāju konkurētspēja un vietējā amata alus vieta veikalu plauktos attiecībā pret ārvalstīs ražoto masu produkciju.
 
Zemgalē veidojas ļoti labi ogu ķekari, labi zarojas un lapo vīnogu stādi – tā, ka mēs pat ar tiem darbiem netiekam galā. Latvijā ir vīnkopji, kas tik ļoti aizrāvušies ar vīnogu audzēšanu, ka pirms dažiem gadiem pārdeva savus īpašumus Vidzemē un nopirka Bauskas pusē.
 
Jelgavas novada Viesturciema iedzīvotāji savākuši 150 parakstus, lai aicinātu atbildīgās institūcijas dzelzeļa pieturpunktu Viesturi iekļaut vilcienu kustības sarakstā. Autotransporta direkcija pašreiz šādu iespēju gan nesaredzot, jo šajā līnijā kursē tikai viens ekspresvilciens, turklāt infrastruktūras atjaunošana atbilstoši mūsdienu prasībām būtu ļoti dārga.
 
Aktuālais karikatūrās
 
 
 
 
 
 
 
 
Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*