Noskaņojums Vācijas rūpniecībā turpina uzlaboties, kokzāģētavu segmentā saglabājas pesimisms

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

2023. gada februārī Vācijas kokrūpniecības nozares lielākajā daļā noskaņojums turpināja uzlaboties.

Minhenē bāzētā Ifo institūta aprēķinātais Vācijas Galvenās kokrūpniecības asociācijas (HDH) biznesa cikla rādītājs pieauga trešo mēnesi pēc kārtas. Uzņēmumi savu pašreizējo uzņēmējdarbības situāciju vērtēja ievērojami pozitīvāk nekā iepriekšējā mēnesī. Arī pesimisms attiecībā uz nākamajiem mēnešiem ievērojami mazinājās. Lai gan augstās izejvielu cenas, samazinātā pirktspēja un augstākas būvniecības procentu likmes joprojām ietekmē nozares ekonomiku, Vācijas kokrūpniecība pamazām izkļūst no vājā posma.

Saskaņā ar Ifo institūta datiem pašreizējās situācijas novērtējums februārī ievērojami pieauga līdz +10,7 punktiem (iepriekšējā mēnesī – -0,1 punkts). Uzlabojās arī prognozes nākamajiem sešiem mēnešiem – no -40,4 punktiem iepriekšējā mēnesī līdz -30,5 punktiem.

Tomēr, salīdzinot atsevišķus kokrūpniecības nozares segmentus, noskaņojums bija pretrunīgs. Uzņēmumi, kas nodarbojas ar saliekamo koka konstrukciju izgatavošanu (+57,1 punkts), ar būvniecību saistītajā kokrūpniecības jomā (+52,9 punkti) un mēbeļu ražošanas nozarē (+4,4 punkti), savu pašreizējo uzņēmējdarbības situāciju vērtē pozitīvi.

Lielākajā daļā apakšnozaru gaidas liecina par negatīvām norisēm turpmākajos mēnešos. Īpaši uz nākotni pēdējā laikā ar bažām raugās kokmateriālu ražošanas joma (-59,5 punkti), kokapstrādes iepakojuma sektors (-42 punkti) un kokzāģētavas (-36,2 punkti): nākamajos sešos mēnešos šajās jomās tiek prognozēta būtiska uzņēmējdarbības situācijas pasliktināšanās.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*