Norvēģu uzņēmums Moelven samazinās ražošanu savās kokzāģētavās

11.11.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Norvēģijas uzņēmums Moelven trešajā ceturksnī uzrādīja labus rezultātus, taču vienlaikus brīdina, ka nākamais periods būs sarežģīts. Skandināvijas patēriņa tirgu raksturo vājš pieprasījums pēc koksnes izstrādājumiem, un starptautiskajā tirgū valda nogaidošs noskaņojums.

“Kontrasts ar pagājušo gadu ir liels, tirgus ir mainījies, pieprasījums ir zemāks, krājumu līmenis pieaug, un mēs redzam daudzu produktu, tostarp elektroenerģijas, izmaksu pieaugumu. Tas piespiež veikt pavisam citus pasākumus,” paziņojumā presei saka Mortens Kristiansens, Moelven izpilddirektors.

Attiecībā uz Moelven kokapstrādes uzņēmumiem tas nozīmē, ka ceturtajā ceturksnī ražošana tiks samazināta.

“Koksne kā klimatam draudzīgs celtniecības materiāls nezaudēs savu vietu,” uzsver Moelven izpilddirektors Mortens Kristiansens. “Diemžēl mēs esam spiesti samazināt daļu no ražošanas apjoma mūsu zāģētavās un ēvelētavās. Dažās ražotnēs samazinājums var sasniegt pat 20%. Tas nozīmē, ka ir nepieciešams koriģēt izmaksas”, norāda M. Kristiansens.

Grupas apgrozījums 2022. gada trešajā ceturksnī bija 3116 miljoni Norvēģijas kronu (NOK). Tas ir samazinājums par 835 miljoniem NOK salīdzinājumā ar to pašu periodu 2021. gadā. Operatīvā peļņa trešajā ceturksnī noslēdzās NOK 229 miljonu apmērā salīdzinājumā ar NOK 1143 miljoniem NOK iepriekšējā gada trešajā ceturksnī.

Moelven Byggmodul AS šoruden paziņoja, ka tā paziņo par 80 darbinieku atlaišanu sakarā ar pasūtījumu neizpildi mājokļu segmentā. Puse no tiem tagad ir pārcelta un uz laiku pieņemti darbā citos Moelven uzņēmumos.

Ģenerāldirektors neslēpj, ka liela daļa grupas uzņēmumu piedzīvo sarežģītāku tirgus situāciju, taču viņš joprojām saglabā drosmi un uzskata, ka nākotne, visticamāk, tiks būvēta no koka.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*