Nesen veikta aptauja liecina – vairāk nekā 70% spāņu atbalsta medības

19.01.2024 |  FACE

Sabiedrības izpratne par medībām ir pamatā ikvienai problēmai vai jautājumam, ar ko saskaras mednieku kopiena. Jaunā nozīmīgā pētījumā, ko pēc FACE un Spānijas Karaliskās medību federācijas (RFEC) pasūtījuma veica YouGov, secināts, ka 70% spāņu piekrīt regulētām medībām.

Aptauja, kurā piedalījās vairāk nekā 1000 cilvēku no dažādām sabiedrības grupām visā Spānijā, tika veikta 2023. gada novembrī. Aptaujas dalībnieki pārstāvēja dažādu ģeogrāfisko izcelsmi, vecumu, dzimumu un izglītības līmeni, sniedzot un sasniedzot plašu perspektīvu par sabiedrības attieksmi (atbalstu) pret medībām Spānijā.

Nozīmīgākie secinājumi:

Piekrišana: Spānijas iedzīvotāji atbalsta likumīgas medības, apliecinot to nozīmi valstī. Medību vērtējumā ir ievērojamas atšķirības starp dzimumiem – 78% vīriešu un 61% sieviešu atbalstīja likumīgas medības. Aptuveni 47% respondentu pozitīvi vērtējuši spāņu piedalīšanos medībās ārzemēs, jo īpaši, ja tās dod ekonomisku, ekoloģisku un sociālu labumu.

Medījamo dzīvnieku izmantošana: puse aptaujas dalībnieku pozitīvi vērtējuši medījamo dzīvnieku izmantošanu gan gaļai, gan trofejām. Šāda attieksme uzsver mednieku nozīmi dabas saglabāšanā, lauku reģionu ekonomikā un cīņā pret malumedniecību.

Aptauja, ko iniciēja FACE un vairāku valstu medību federācijas, tostarp RFEC, ir atbilde gan uz pieaugošo interesi par vides jautājumiem, gan jautājumam, kā mednieki uztver un vērtē savu ieguldījumu lauku ekonomikā. Šajā kontekstā Deloitte ziņojumā “Medību ekonomiskā un sociālā ietekme Spānijā”, ko pēc Fundación Artemisan pasūtījuma sagatavoja Deloitte, ir aprēķināts medību ieguldījums Spānijas lauku apvidos, kas lēšams gan kā kā arī 187 000 darba vietu nodrošināšana, gan finansiāli – aptuveni 6,5 miljardu eiro apmērā.

FACE un RFEC ir apņēmušās veicināt atbildīgu medību praksi. Veiktā aptauja ir ļoti svarīga, lai izprastu, kā medniekus kā kopienu uztver un saprot sabiedrībā.

https://www.face.eu/2024/01/over-70-of-spanish-people-accept-hunting-new-survey-shows-public-opinion/

Sīkāku informāciju un pilnu pētījumu var atrast:
www.fecaza.com/el-70-de-los-espanoles-respalda-con-firmeza-la-caza

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*