Neraugoties uz nesenajām svārstībām, paredzams, ka Apvienotās Karalistes kokmateriālu importa apjomi ilgtermiņā pieaugs

28.12.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Saskaņā ar jaunākajiem Timber Development UK (TDUK) statistikas datiem vidējie Apvienotās Karalistes kokmateriālu importa apjomi no 2010. līdz 2022. gadam ir stabili pieauguši, neraugoties uz ievērojamām svārstībām 2021. un 2022. gadā.

Kopš 2010. gada kokmateriālu importa mainīgais vidējais apjoms ir palielinājies par 2,3 miljoniem m³, kas liecina par ilgtermiņa stabilitāti Apvienotās Karalistes kokmateriālu piegādes ķēdē. Tas ir vērojams visās jomās, un no 2010. gada līdz 2022. gada septembrim pakāpeniski palielinās skujkoku, lapu koku un saplākšņa kokmateriālu importa mainīgais vidējais apjoms.

Tas notiek, neraugoties uz ievērojamām importa svārstībām 2021. un 2022. gadā, kad Brexit, Covid-19 pandēmija un pēdējā laikā karš Ukrainā radīja kokmateriālu piedāvājuma un pieprasījuma traucējumus Apvienotajā Karalistē.

2022. gada deviņos mēnešos no janvāra līdz septembrim masīvkoka imports bija par 25% mazāks nekā 2021. gada deviņos mēnešos, bet plātņu izstrādājumu imports bija par 13% mazāks. Tikai lapu koku koksnes imports vien 2022. gadā ir palielinājies, un, salīdzinot ar 2021. gadu, tā apjoms ir pieaudzis par 17,8%.

“Neraugoties uz milzīgajām problēmām, ar kurām mūsu nozare ir saskārusies pēdējos gados, šie vidējie kopējie rādītāji liecina, ka kokmateriāli ilgtermiņā virzās pareizajā virzienā,” teica TDUK tehniskais un tirdzniecības vadītājs Niks Boultons. “Iespējams, ka turpmākajos gados pieprasījums un kokmateriālu imports turpinās pieaugt, jo nepieciešamība samazināt oglekļa dioksīda emisijas mūsu apbūvētajā vidē kļūst aizvien lielāka. Kokmateriāli ir efektīvs, zemas oglekļa emisijas risinājums, un to sāk atzīt Apvienotās Karalistes un ES valdības. Īstermiņā mēs sagaidām, ka 2023. gads būs sarežģīts, jo CPA prognozē kritumu galvenajās privāto mājokļu un RM&I nozarēs. Imports, visticamāk, saglabāsies neliels, ņemot vērā samazināto pieprasījumu un stabilu krājumu līmeni uz vietas.”

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*