Nepareiza NACE kodu lietošana var novest pie “zaļmazgāšanas”

29.10.2022 |  Clarity AI

Eiropas Komisija vēlreiz brīdina par riskiem, kas saistīti ar paļaušanos tikai uz NACE kodiem ES taksonomijas ziņojumos. Organizācijām klasificējot ES taksonomijas darbības, ir dabiska tendence pārvērtēt atbilstību. Ja rūpīgi nepārbaudīsiet katru darbību, pastāv risks, ka ar darbību saistītie tehniskie kritēriji var kļūt “zaļi”.

Eiropas Komisija sākotnēji piemin NACE kodu salīdzināšanu ar ES taksonomijas darbībām, tomēr nesen tā publicēja bieži uzdoto jautājumu dokumentu, lai sniegtu papildu norādījumus par to, kā ziņot par atbilstīgām saimnieciskajām darbībām un aktīviem saskaņā ar ES taksonomijas regulu. Dokumentā ir uzsvērts, kā lietotāji var izmantot NACE kodu, “lai orientētos taksonomijā”, bet vēlreiz brīdina, ka noteicošā ir Klimata deleģētajā aktā izklāstīto darbību joma.

“NACE kodi būtu jāsaprot tikai kā orientējoši, un tiem nevajadzētu būt noteicošākiem par konkrēto darbības definīciju, kas sniegta tās aprakstā”, skaidro Eiropas Komisija.

Dažas ziņas par NACE kodiem

NACE kods ir Eiropas Kopienas saimniecisko darbību statistiskā klasifikācija, kas ir ES izmantotais nozares standarts. ES taksonomijā pie katras darbības ir norādīts NACE kods, ar kuru šo darbību var saistīt. Jāatceras, ka ES taksonomija un NACE kods tika izveidoti, pamatojoties uz atšķirīgiem motīviem un virzītājspēkiem, tāpēc, lai gan ir lietderīgi saistīt saistītās darbības un vajadzības gadījumā pat izmantot tās kā aizstājējus, jāatceras, ka tās nav ideāli saskaņotas.

Clarity AI palielina precizitāti, izmantojot savā klasē labāko NACE kodu apstrādi

Clarity AI ir plašāks par virspusēju, lai ne tikai pieņemtu tiešu atbilstību starp uzņēmējdarbības darbību un NACE kodu. Iatiesībā mēs izmantojam precīzu aprakstu tehniskajā pielikumā. Detalizēti aplūkojot, ir ļoti konkrētas definīcijas, kas saistītas ar katru darbību.

Nepareiza NACE kodu lietošana var novest pie “zaļmazgāšanas” Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*