Nākamajos desmit gados pasaulē paredz strauju saplākšņa tirgus pieaugumu

06.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pasaules saplākšņa tirgus vērtība 2023. gadā sasniegs 85,5 miljardus ASV dolāru. Paredzams, ka laikposmā no 2023. līdz 2033. gadam tirgus pieaugs par 6,3%, un līdz 2033. gadam tirgus vērtība sasniegs 156,9 miljardus ASV dolāru.

Paredzams, ka Āzijas un Klusā okeāna reģionā prognozētajā periodā būs lielākais saplākšņa tirgus. Tiek prognozēts, ka Ķīnas izaugsmes temps būs 6,7%, bet Indijas – 6,4%.

Viens no galvenajiem tirgus izaugsmes faktoriem ir straujā urbanizācija. Tas ir veicinājis būvniecības nozares izaugsmi, jo ir palielinājusies infrastruktūras aktivitāte.

Uzņēmumi, kas nodarbojas ar infrastruktūru, izmanto saplāksni tā izturīgo fizikālo īpašību un mitruma absorbcijas spējas dēļ. Turklāt saplāksnis spēj nodrošināt nevainojamu ekspluatāciju vietās, kas pakļautas seismiskai darbībai un ciklonu vējiem.

Saplāksni arvien vairāk izmanto arī kuģniecības nozarē. Paredzams, ka spēja ierobežot pelējuma veidošanos, kā arī izturība pret ūdens iedarbību strauji veicinās saplākšņa izmantošanu kuģniecībā.

Pieaugot rīcībā esošajiem ienākumiem, daudzi cilvēki investē līdzekļus jaunu māju būvniecībā, kas savukārt ietekmē saplākšņa pieprasījumu, jo ieguldītāji galvenokārt liek uzsvaru uz tā stabilitāti un izturības attiecību pret svaru. Turklāt saplākšņa izturība pret ķimikālijām nodrošina to, ka tas ir ļoti izturīgs.

Svarīgākais ir tas, ka strauji augošā interjera dizaina un mēbeļu ražošanas nozare ir milzīgs tirgus potenciāls. Abas nozares pakāpeniski aizstāj tradicionālo koksni ar saplāksni, jo tas ir universāls un rada maz atkritumu.

Mēbeļu nozarē saplāksni izmanto arī īslaicīgas pārslodzes novēršanai. Interjera dizaina nozare balstās uz saplākšņa paneļu griezumu, kas ir gandrīz divreiz lielāks nekā tradicionālā koksne.

Dalīties Facebook