Mežsaimniecības brīvprātīgo centrs: no vēlmes palīdzēt līdz starptautiskam mērogam

16.12.2022 |  Volīnijas reģionālā mežsaimniecības un medību platību administrācija

Kad šī gada februārī Mežsaimniecības brīvprātīgo centrs sāka darbu, neviens pat iedomājās, cik nopietns un apjomīgs šis darbs būs. Toreiz, kara pirmajās dienās, visiem vajadzēja vienoties, lai izdarītu gan iespējamo, gan neiespējamo mūsu Uzvaras labā. Laika gaitā šī vēlme tikai pieauga, bija nepieciešams atbalstīt mūsu aizstāvjus, arī Volīnijas mežsargus, kas atrodas frontes līnijā.

Gandrīz divas reizes nedēļā dažādās valsts daļās, kur turpinās kaujas, dodas automašīnas ar visplašākā veida visnepieciešamākās palīdzības kravām. Šajā laikā Volīnijas mežsaimnieki saviem spēkiem ir savākuši desmitiem tonnu humānās palīdzības preču.

Armijas vajadzībām valsts mežniecību un pārvalžu kolektīvi par savāktajiem līdzekļiem iegādājās un nodeva vairāk nekā piecdesmit automašīnas.

Kivercevas mežniecības darbnīcā tika organizēta konservu ražošana bruņotajiem spēkiem, proti, dažādas putras ar gaļu, kas ir faktiski gatavas vakariņas. Aizstāvjiem garšo ir arī citi meža velšu konservi.

Mūsu partneri. Stabili un nemainīgi. Bez viņiem panākumu nebūtu

Tie, pirmkārt, ir kolēģi no Latvijas, ar kuru palīdzību uz karstajiem punktiem Ukrainā ir nogādāts liels apjoms humānās palīdzības preču: ātrās palīdzības automašīnas, apvidus automašīnas, medikamenti, medicīniskais aprīkojums, ģeneratori, higiēnas preces, pārtika, siltas drēbes, apavi un daudz kas cits.

✔️Latvijas Mežu sertifikācijas padome un tās priekšsēdētājs Māris Liopa.

✔️NVO “Tev” un tās vadītājs Artūrs Kristlībs, kurš personiski piegādā preces Ukrainai.

✔️Uzņēmums “Latvijas Finieris”.

✔️Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža fakultāte.

✔️Latvijas Meža nozaru arodbiedrība.

✔️ Vietējo uzņēmumu pārstāvji.

Mēs pastāvīgi jūtam arī ievērojamu atbalstu no partneriem no Polijas un Vācijas.

✔️Humānās palīdzības organizācija “Cilvēki cilvēkiem”, Vupertāle (Vācija).

Viņi bija pirmie, kas nodrošināja visnepieciešamākos medikamentus un medicīnas preces kara sākumā, kad to sāka trūkt mūsu valstī. Tolaik bija ātrās palīdzības mašīnas un citi dārgi medicīnas piederumi un aprīkojums.

✔️ADSautoDimServis Polija

✔️AIC automobiļu komponenti Vācija

✔️BIAKAR a.e. Ελλάδα (Grieķija)

✔️DR MOTOR Polija

Šie uzņēmumi ziedoja ilgstošas uzglabāšanas pārtiku, tostarp dzīvniekiem, higiēnas preces un medikamentus.

Daudzus no iepriekšuzskaitītajiem faktiem mēs esam aprakstījuši atsevišķi. Kopumā visa palīdzība ir paredzēta militārām vajadzībām un kara visvairāk skarto teritoriju iedzīvotāju vajadzībām. Kartē (Skatīt oriģinālrakstu) parādīti Nikolajivas, Dņipropetrovskas, Harkivas, Kijivas, Doņeckas, Luhanskas, Odesas un Sumu reģioni.

Turpināsim jūs informēt. Līdz uzvarai!

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*