Medības nav tikai šaušana jeb atskats uz Rundāles dārza svētkiem

03.07.2017 |  LATMA

Latvijas Dāmu mednieču klubs, sadarbībā ar LATMA, mednieku skolu TAURS un Latvijas Staltbriežu piebaurotāju klubu 1. jūlijā piedalījās Rundāles pils dārza svētkos, kuru tēma šogad bija medības.

Dāmas piedalījās radošajā darbnīcā, bērniem un arī mammām ļaujot pašiem no fazānu un pīļu spalvām, ragu gabaliņiem un bebra ādas izgatavot dažādas rotas. Galvenā doma parādīt, ka medības nav tikai šaušana, bet gan viss pārējais, kas ar šo tēmu saistīts.
Pārsteidza cilvēku nezināšana un neizpratne par loģiskām lietām. Pirmkārt, darbnīcas dāmām bieži uzdeva jautājumu, vai putniem spalvas nokritušas dabīgi. Nācās izskaidrot, ka nē, ka putns tika nomedīts, apēsts, bet spalvas tiek izmantotas rotām.
Bērni tika aicināti uzzīmēt to, ko viņi saprot ar dabu. Šie zīmējumi tiks izmantoti izstādei, kas septembrī notiks Eiropas Parlamentā.
Mednieku skolas vīri aicināja atpazīt dažādus Latvijas putnus un dzīvniekus. Daudzi neatšķīra jenotsuni no āpša, jauca vārnu ar kraukli, nemaz nerunājot par to, ka sesku atpazina ļoti retais. Arī medni no rubeņa atšķīra retais.
Tāpat dāmas bija saorganizējušas medību suņu parādi, kurā tika pārstāvēti visdažādākie medību suņi.
Savukārt briežu piebaurošanas eksperti publikai rādīja unikālu izrādi, atdarinot staltbrieža riesta dziesmu.
Gaisotne Rundāles pils dārzā apliecināja, šādi pasākumi jārīko biežāk, medniekiem arvien skaļāk jāstāsta par to, kas notiek Latvijas mežos, ar uzskatāmiem materiāliem parādot dažādus dzīvniekus, kā arī stāstot, ka medības nav tikai šaušana.

Medības nav tikai šaušana jeb atskats uz Rundāles dārza svētkiem Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*