Lietuvas Vides ministrija rosina izveidot vienotu Valsts Mežu apsaimniekotāju

18.01.2017 |  Jānis Švirksts

Lietuvas vides ministrs Kestutis Navickas ierosina izveidot vienotu uzņēmumu, lai pārvaldītu valsts mežus. "Meža apsaimniekošana ir jāpilnveido, lai padarītu to pārredzamāku un efektīvāku. Tas ir mūsu galvenais mērķis" tā pagājušajā ceturdienā preses konferencē atzina ministrs atklājot savu redzējumu par meža sektora reformu.

Valsts mežus šobrīd pārvalda Valsts mežu ģenerāldirektorāts un 42 mežsaimniecības uzņēmumi, kas nodarbina 4000 darbinieku, tostarp 1200 mežsaimnieku un 800 administratīvo darbinieku. Reformas mērķis būs apvienot uzņēmumus un samazināt administratīvo aparātu. Lietuvas Valsts kontrole norāda, ka valsts meža nozarē trūkst pārredzamības un efektivitātes.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD), kurai Lietuva plāno pievienoties, arī kritizē mežsaimniecības nozari un iesaka konsolidēt mežsaimniecības uzņēmumus. OECD ģenerālsekretārs savā vizītē Viļņā pagājušā gada martā, norādīja, ka Lietuvas valstij piederošie uzņēmumi būtu jāpārvalda pārskatāmā veidā un tiem ir jāmaksā dividendes, cita starpā norādot, ka valstij nav nepieciešami 43 dažādi uzņēmumu, tostarp ģenerāldirektorāts, lai pārvaldītu savus mežus. Lietuvas prezidente Daļa Gribauskaite arī vairākkārt aicinājusi apvienot mežsaimniecības uzņēmumus. 2015. gada aprīlī Seims pieņēma grozījumus Meža likumā, bet parlamentā pietrūka politiskās gribas, lai mainītu mežsaimniecības uzņēmumu skaitu. 

Valsts mežsaimniecības uzņēmumu Neto peļna 2016. gada pirmajā pusgadā bija 12.426 miljoni eiro, kas ir par 1,2 procentiem mazāk salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, bet ieņēmumi palielinājās par 2,8 procentiem līdz 79.999 miljoniem eiro. Šie uzņēmumi būtībā nemaksā dividendes valstij.

 

Raksta Avots: 12.01.2017 http://en.delfi.lt/lithuania/economy/

Foto avots: http://images.slideplayer.com/36/10615718/slides/slide_3.jpg

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*