Lielais pieprasījums ASV negaidīti aktivizējis Zviedrijas kokzāģētavu darbību

28.12.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Viens no izskaidrojumiem, kādēļ koksnes izstrādājumu ražošana pašlaik ir negaidīti nostiprinājusies, ir tas, cik daudz koksnes izstrādājumu tiek eksportēts uz ASV. Zviedrijas mežrūpniecības tirgus ziņojumā norādīts, ka ASV īsā laikā ir kļuvušas par Zviedrijas otro lielāko eksporta tirgu.

Zviedrijas koksnes izstrādājumu ražošana joprojām ir spēcīga, un piegādes rudenī ir bijušas pat nedaudz lielākas nekā tajā pašā laikā rekordaugstajā 2021. gadā.

“Samazinātais pieprasījums Zviedrijā un Eiropā ir radījis lielākas iespējas piedāvāt vairāk koksnes izstrādājumu Amerikas tirgum. Eksports uz ASV no nenozīmīga pēdējo piecu līdz desmit gadu laikā ir pieaudzis un tagad kļuvis par Zviedrijas otro lielāko eksporta tirgu. Īstermiņā gaidāms, ka koksnes izstrādājumu ekonomika turpinās vājināties, bet Zviedrijas kā pasaules meža valsts loma palielināsies,” paziņojumā presei norāda Zviedrijas Meža nozares tirgus analītiķis koksnes izstrādājumu jautājumos Kristians Nīlsens (Christian Nielsen).

Zviedrijas mežos arvien biežāk vērojami mizgraužu radītie mežaudžu bojājumi, kas koksnei piešķir zilganu nokrāsu. Tomēr kokmateriālu pircēji ASV ir pieraduši pie koksnes bojājumiem, kas saistīti ar zilgano krāsojumu, un labi prot atrast pielietojumu šādai koksnei, par ko Zviedrijā nav īpaša interese.

“Zviedrijas koksnes izstrādājumi bieži vien ir augstākas kvalitātes nekā amerikāņu izstrādājumi, kas vēl vairāk palielina pieprasījumu. Arī amerikāņi ir pieraduši izmantot zilējušas koksnes materiālus un jau sen ir sapratuši, kā tos var izmantot,” saka Kristians Nīlsens (Christian Nielsen). Papildus ASV tirgum Kristians Nilsens saskata gaismas starus eksporta iespējās uz Ķīnas un Ēģiptes tirgiem, kur pieprasījums pēc koka izstrādājumiem pieaug.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*