Līdz 2027. gadam paredz globālā CLT tirgus divkāršošanos

28.09.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Saskaņā ar Reports and Data datiem, globālais krusteniski līmēto koka paneļu (CLT) tirgus 2019. gadā tika novērtēts 786,71 miljona ASV dolāru apmērā, un sagaidāms, ka līdz 2027. gadam tas sasniegs 2 021,29 miljonus ASV dolāru ar 12,51% CAGR. (Saliktā gada pieauguma likme (CAGR) ir ienesīguma likme (RoR), kas būtu nepieciešama, lai ieguldījums pieaugtu no sākotnējā atlikuma līdz tā beigu atlikumam)

Paredzams, ka pēc apjoma tirgus 2027. gadā sasniegs 3 237,61 tūkst. kubikmetru no 1 411,55 tūkst. kubikmetru 2019. gadā, pieaugot ar 11,23% CAGR. Pieaugošā izpratne par ilgtspējīgām arhitektūras metodēm kopā ar pieaugošo CLT ražotāju skaitu un pieaugošo interesi par videi draudzīgām mājām ir faktori, kas veicina tirgus izaugsmi.

Tirgu ietekmē arī pāreja no celtniecības, kas balstīta uz betonu, uz celtniecību, kas balstīta uz koksni, kā arī valdības iniciatīvas samazināt būvniecības radīto piesārņojumu visā pasaulē. Turklāt CLT izmaksu samazināšanās, ko rada pieaugošais piegādātāju skaits un īsāks kopējais projekta izstrādes laiks, pozitīvi ietekmē nozari. Paredzams, tomēr, ka nozares izaugsmi kavēs stingrie valdības noteikumi par kokmateriālu izmantošanu māju būvniecībā ugunsbīstamības dēļ. Taču ir arī dažas unikālas priekšrocības, piemēram, spēja labāk absorbēt seismiskos triecienus nekā betona konstrukcijas, ir iemesls, kāpēc būvnieki izrāda interesi par šo materiālu.

Apvienotās Karalistes Būvinženieru institūta (Institute of Civil Engineers (ICE)) ziņojumā norādīts, ka būvniecības nozare, visticamāk, būs viena no dinamiskākajām rūpniecības nozarēm nākamajos 10 gados, sākot no 2020. gada, un tas pats būs vērojams ekonomikā visā pasaulē. Ziņojumā norādīts, ka līdz 2030. gadam būvniecības produkcijas apjoms pasaulē pieaugs par 85%, sasniedzot vairāk nekā 15,5 triljonus ASV dolāru, no kuriem trīs lielākās valstis Ķīna, ASV un Indija nodrošinās vairāk nekā 57% no šī pieauguma.

Ķīnas daļa pasaules būvniecības nozarē līdz 2030. gadam pieaugs nedaudz, jo izaugsme palēnināsies. Salīdzinājumam, ASV būvniecības nozare pieaugs straujāk nekā Ķīna, vidēji par vairāk nekā 5% gadā.

Tas pats ziņojums ilustrē, ka bez trim vadošajām valstīm būvniecības nozares izaugsme vērojama arī Indonēzijā, savukārt Latīņamerikas reģionā tiek prognozēts, ka Meksika apsteigs Brazīliju.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*