Latvija stingri izmeklēs “konfliktmateriālu” importu no Krievijas

28.12.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Latvijas valsts atbildīgie dienesti 14. decembrī nāca klajā ar atgādinājumu, ka Krievijas un Baltkrievijas kokmateriālu un to izstrādājumu imports, uz kuriem attiecas ES sankcijas, ir stingri aizliegts.

Eiropas Savienība 2022. gada 8. aprīlī paziņoja sīkāku informāciju par piekto sankciju kārtu pret Krieviju, tostarp par kokmateriālu, finiera, saplākšņa, nepārklāta krītpapīra, celulozes un citu meža produktu importu un eksportu uz Krieviju. Tostarp dažiem iepriekš apmaksātiem pasūtījumiem ir noteikts labvēlības periods. Pēc 10. jūlija oficiāli spēkā stājās attiecīgais tirdzniecības aizliegums.

Tomēr liels daudzums Krievijas saplākšņa un bērza turpina ieplūst ES valstīs. Eiropas Savienība ir arī konstatējusi, ka liels daudzums Krievijas bērza saplākšņa atkal ir nonācis Eiropas Savienībā caur tādām valstīm kā Vjetnama, Dienvidkoreja, Japāna un Ķīna. Attiecīgās kokrūpniecības asociācijas ir arī atgādinājušas uzņēmumiem, kas importē kokmateriālus vai koksnes izstrādājumus. Norādīja, ka šo uzņēmumu pienākums ir novērtēt un samazināt riskus pirms preču importēšanas. Importētāja pienākums ir noteikt, vai koksnes izstrādājumu un kokmateriālu iegāde, tirdzniecība un eksports ir likumīgs izcelsmes valstī.

Vēl novembrī Latvijā un apkārtējās valstīs joprojām tika ievests daudz Krievijas koksnes izstrādājumu. Latvija vēlreiz atgādināja, ka kokmateriālu un to izstrādājumu ievešana no Krievijas un Baltkrievijas caur trešajām valstīm ir aizliegta. Arī attiecīgajiem valsts pārvaldes darbiniekiem rūpīgi jāpārbauda, lai novērstu šo produktu nonākšanu Latvijas un citu ES valstu tirgū.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*