Krievijas ziemeļrietumu reģiona kokrūpniecības uzņēmumi apsver iespēju pārcelties uz Tālajiem Austrumiem

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Pagājušajā gadā Eiropas valstis un ASV noteica eksporta tirdzniecības ierobežojumus Krievijas kokrūpniecībai un citām nozarēm. Vidusāzijas valstis ir kļuvušas par galvenajiem Krievijas kokmateriālu ražotāju tirgiem. Tomēr maršruti no Krievijas uz Vidusāzijas valstīm ir ierobežoti, kā rezultātā Krievijas kokmateriālu tirgotājiem ievērojami pieaug transporta izmaksas.

Marta sākumā Krasnojarskas ekonomikas forumā Sibīrijas starpreģionālā Nolīguma asociācija iepazīstināja ar ilgtermiņa plānu starptautisko un ārējo ekonomisko sakaru attīstībai Sibīrijas reģionā, novēršot infrastruktūras ierobežojumus pastāvīgi mainīgajā preču loģistikā, izmantojot mērķtiecīgus atbalsta pasākumus, lai palielinātu ražotāju konkurētspēju un likvidētu nevajadzīgos tirdzniecības šķēršļus, ir Sibīrijas un visas Krievijas Federācijas prioritātes.

Tomskas apgabala gubernatora vietnieks investīciju politikas un īpašumattiecību jautājumos Vasilijs Potomkins sacīja, ka ir nepieciešami turpmāki pasākumi, lai veicinātu kokapstrādes produktu eksportu uz Vidusāzijas valstīm.

Krievijas kokrūpniecības uzņēmumus ļoti satrauc Eiropas un Amerikas valstu noteiktās sankcijas. Krievijas Meža apsaimniekošanas aģentūras Roslesinforg direktors Pāvels Čaščins ierosināja, ka kokapstrādes uzņēmumiem Krievijas ziemeļrietumos jāapsver iespēja pārcelties uz Sibīriju un Tālajiem Austrumiem, lai atgūtu sankciju dēļ samazinājušos eksportu. Tomēr tas nav viegls uzdevums ziemeļrietumu kokmateriālu tirgotājiem, jo tas prasa ražošanas iekārtu transportēšanu, vides apstākļu izpēti un novērtēšanu, vietu atkārtotu izvēli u. c., kas ir sarežģīti kokmateriālu ražotājiem, kuri ir piedzīvojuši nopietnas grūtības. Tāpēc Sibīrijas kokmateriālu tirgotāju ierosinātā kokmateriālu eksporta šķēršļu likvidēšana ievērojami atvieglos koksnes transportēšanu dažādos Krievijas Federācijas reģionos, vēl vairāk samazinot kokmateriālu transportēšanas laiku un izmaksas.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*